Dodanie słowa do aktualnego adresu

Witam :slight_smile:

Mam pewien problem… Otóż chciałbym aby po kliknięciu na jakiś obrazek, button itp… po prostu na link… Aby do aktualnego adresu zostawała dodawana na początku subdomena i na odwrót…

Dla przykładu:

Jestem w witrynie www.google.pl/strony/moja_strona.htm jest ona po angielsku.

Na stronie www.pl.google.pl/strony/moja_strona.htm treść jest po polsku.

I teraz chciałbym aby po kliknięciu np. na obrazek z flaga polski na stronie angielskiej, przenosiło mnie na ta polska. Ale nie do konkretnej strony, bo musiałbym tworzyć dla każdej podstrony link… Tylko żeby do adresu google.pl/strony/moja_strona.htm został dodany na początek pl, aby przejść do linku pl.google.pl/strony/moja_strona.htm

I na odwrót… Ze strony pl.google.pl/strony/moja_strona.htm na google.pl/strony/moja_strona.htm

Czy jest to wykonalne?

Pozdrawiam

Tak, jest to wykonalne.

Tylko jak? :stuck_out_tongue:

Znalazłem informacje, że można spróbować przez windows.location.replace ale 2h szukałem, być może źle, ale nie znalazłem konkretniej informacji jak zrobić adres typu: “http://pl.” + current_url

Jakieś sugestie?

podajesz za mało detali odnośnie problemu. Więc będzie kilka sugestii.

Przypadek 1. Strony są tworzone dynamicznie (np. php, asp):

a) generując stronę generujesz odpowiedni link

b) doklejasz do linka adres otwieranej strony - przetwarzasz po stronie serwera

c) link na każdej stronie wygląda tak samo a po stronie serwera sprawdzasz reqeust link (lub np referrer).

Skoro masz strony, które różnią się tylko tekstem (językiem) to raczej nie wyobrażam sobie aby były to statyczne strony html, ale jeśli tak jest to możesz dorzucić skrypt javascript który będzie ustawiał odpowiedni link na każdej stronie