Dodanie Visty do bootloadera XP

Witam.

Więc tak mam obecnie Viste HP na partycji C, zamierzam sobie jeszcze dziś doinstalować XP-ka. Więc jaki wpis mam dodać bootloadera XP-ka?

A tak nawiasem czy w ogóle podmieni mi się bootloadera XP czy będe musiał dodawać do bootloadera Visty?

najpierw instalujesz starszy system potem nowszy wpisy będą :wink:

No jakbym niewiedział…

To dlatego napisałem ten temat.

Mój boot.ini:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

A nie lepiej po instalacji XP przywrócić bootloader Visty i do niego dodać wpis od starszego systemu.

Niestety, ale w tej chwili płytka nie jest w moim posiadaniu. Brat od mojego kolegi kupił laptopa z Vistą HP + pełno śmieci. Więc pożyczyłem mu, żeby na czysto miał system.

To pomoże ktoś wkońcu ??

Spróbuj skorzystaj z programu EasyBCD:

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro … 12231.html

Zainstaluj go na XP i dodaj wpis od Visty, powinno zadziałać.

Nie mogę odpalić wywala jakiś błąd.

Z tego co wiem nie ma takiej możliwości. Bootloadery Visty i XP różnią się. Ten nowszy jest kompatybilny ze starszym, ale nie na odwrót co chyba jest oczywiste. Jedyne wyjście jakie widzę to zainstalowanie jakiegoś alternatywnego bootloadera np Gruba, ale czy jest sens?

Podaj jaki to błąd.

Zgadzam się z Grzech_u , nie ma takiej możliwości z uwagi na ogromne różnice w bootloaderach obydwu systemów. Lepiej zrobisz jak dodasz system do BCD lub nawet zainstalujesz alternatywny bootloader.