Dodanie większej ilości pamięci RAM do zintegrowanej karty? Jak z wydajnością?

Witam

Posiadam laptopa Dell Inspiron 3567 z zintegrowaną grafiką INTEL HD 620. W ustawieniach BIOSu udało mi się jedynie ustawić pewien parametr na 128MB. Czy da się zwiększyć tę pamięć np. na 1-2GB ? Laptop ma 8GB DDr4 w Dualu, więc na grafikę mogę trochę oddać :wink: Druga sprawa - jak ta grafika ma się do rzeczywistej wydajności ? Z Notebookcheck jest o klasę wyżej niż starszy dedykowany Radeon w innym laptopie którym miałem (chyba 5470), a Sims 3 nie chcą się włączyć (innych gier nie sprawdzałem). Czy to wina małej ilości pamięci w grafice ? Jest na to jakieś rozwiązanie ?

Dell Inspiron 3567
Intel Core i3-7100U 2x2,4GHz
8GB RAM DDr4 2133
Intel HD Graphics 620
Windows 10 Home 64-bit

Pozdrawiam

Mało to da.Oprócz pamięci ważna jest obsługa bibliotek DirectX przez kartę.Nowe gry wymagają co najmniej DirectX 10/11 i na niekompatybilnej karcie w ogóle się nie uruchomią.Najnowsze gry wymagają DirectX 11.Powinno się uruchomić z tego co czytam w sieci,ale na super wydajność nie licz.Drugą Sprawą jest to,czy Win 10 obsługuje Simsy 3.

"a Sims 3 nie chcą się włączyć"
A pobrałeś najnowsze aktualizacje (oryginał) tak by działał na Windows 10 ?

HD620 na pewno jest sporo lepszy od tego Radeona.
Dobrze, że jest 2x4GB, dual channel sporo daje.

Co do Simsów to nie wiem, na pewno nie jest to związane z wydajnością. Jakiś konkretny błąd wyskakuje?

Jak chcesz sprawdzić wydajność laptopa, to darmowa Forza jest w sam raz:

Zastanawiam się, czy to grzebanie w biosie nie załatwiło karty. 128MB - to bardzo malutko. Na kulki z neta trochę mało. Gdyby to było ustawienie w biosie 128bit - to rozumiałbym.
Jeszcze raz - co ustawiałeś w biosie?

Sprawdzę tę Forzę jakoś na dniach i zobaczymy, ale pewnie pójdzie jeżeli wszystko jest ok bo tak jak właśnie pisałem, że niby Intel HD 620 ale on nie jest słaby, a na pewno mocniejszy od wielu kart dedykowanych sprzed paru lat.

Sprawdzałem w GPU-Z ile maksymalnie ramu ciągnie na Aero ta grafika i wyszło, że mniej niż 100Mb maksymalnie (po włączeniu YT itd…) przed i po zmianie tego parametru. Było tam jest 32Mb i 64Mb do wyboru. Screen z neta bo nie mam laptopa pod ręką aktualnie…

http://en.community.dell.com/cfs-file/__key/communityserver-discussions-components-files/3514/SystemInfo.JPG

Chodzi o opcję: “Intel Software Guard Extensions” o ile dobrze pamiętam.