Dodanie wybranych aplikacji do autostartu

Witam, chciałbym się zapytać, czy jest jakaś możliwość dodania do autostartu dowolnej aplikacji na Windows 8? Konkretnie chodzi mi o wyszukiwarkę Bing. Chciałbym aby startowała wraz z systemem :wink:

Wciśnij Win+R i wpisz:

shell:Startup

Następnie przeciągnij tam skrót od Twojej przeglądarki a jako stronę startową ustaw wyszukiwarkę Bing.

Wcale nie musi mieć ustawionej tej strony jako startową.

 

Jeśli strona bing nie jest stroną startową (albo chcesz by przy starcie systemu otwierała się inna strona która nie jest ustawiona jako startowa) to są 2 sposoby.

Jeśli strona ma być otwarta w domyślnej przeglądarce to jest prosto, wystarczy że w tym folderze (shell:Startup) utworzysz skrót do do strony która ma być otwarta.

 

A jeśli strona ma być otwarta w innej niż domyślna przeglądarka lub ma być otwierana w określonej przeglądarce bez względu na to jaka będzie ustawiona jako domyślna to jest trochę trudniej ale tylko odrobinę.

W podanym przez kolegę folderze tworzysz skrót do wybranej przeglądarki a potem we właściwościach skrótu modyfikujesz go dodając adres strony jako parametr przekazywany do przeglądarki.

Uruchamiamy okno Run (Win + R) i wpisujemy w nim:

A jak dodać do autostartu aplikacje Metro? Skrótu do nich nie mogę znaleźć, próbowałem dojśc do ich lokalizacji poprzez menedżer zadań (włączyłem jedną aplikację i z menu kontekstowego wcisnąłem “otwórz lokalizację pliku”), ale dostać się do folderu nie mogę i muszę użyć jakiejś karty zabezpieczeń.