Dodatek do Firefox blokujący skrypty

(pocolog) #1

Witam,
Szukam jakiegoś dodatku do Firefox działającego w tak prosty sposób jak NoScript czy uMatrix, z tym że oba wymienione mają jakieś niedoskonałości które mi przeszkadzają.
uMatrix ma fajne opcje, ale wycina zawartość dopiero po załadowaniu strony, za to NoScript blokuje jak trzeba tyle, że ma reguły globalne a nie przypisane do konkretnej strony.
Jeśli ktoś korzysta z dodatków działających na zasadzie whitelist to może coś podpowie.
Zaznaczam, że nie chodzi mi o dodatki typu uBlock origin etc blokujących reklamy, bo nie chce mi się rzeźbić każdej strony osobno wycinając całą niepotrzebną zawartość.

(sensu) #2

Witam!
W No Script możesz wykluczyć wybrane strony.

(p19koz) #3

Potwierdzam - NoScript jest wszystkim czego potrzebujesz (jego popularność i wysokie oceny nie są przypadkiem), tyle że musisz mu poświęcić odrobinę energii, czasu i sam nauczyć jak ma reagować na najczęściej odwiedzane przez Ciebie strony.
Może blokować je całkowicie, częściowo lub w ogóle, a plik z ustawieniami dodatku eksportować (tak, by (gdy coś namieszasz) móc przywrócić).

(pocolog) #4

Ok, doprecyzuje bo widzę, że nie korzystaliście z uMatriksa nigdy. Pozwala on indywidualnie (czyli dla każdej strony oddzielnie) dostosować blokowane elementy takie jak ciastka, css, obrazki, wtyczki, skrypty, XHR, ramki i inne. Niestety te elementy z tego co zauważyłem wycinane są po wyświetleniu ich na stronie, a mnie interesuje efekt wycinania tych elementów jeszcze przed zbudowaniem ekranu do wyświetlenia.
Wydaje mi się, że tak działa NoScript (albo wycina tak szybko, że nie jestem tego w stanie stwierdzić) tyle,że NoScript ma bardzo ubogie opcje pozwalające jedynie na definiowanie ogólnych podstawowych zasad dla wszystkich stron - a raczej dopuszczania skryptów z konkretnych adresów w sieci.

(sensu) #5

No nie korzystałem z niego.
NoScript jest tak doskonały w tym co robi, że nie potrzebuję zamiennika (korzystam razem z uBlock lub AdGuard na innym komputerze).
Niestety Ci nie pomogę, bo nie znam lepszego blokera skryptów, a w temacie udzieliłem się tylko dlatego, bo nie byłem pewny, czy wiesz, że można stosować w nim swoje filtry i zaufane listy stron.