Dodatek do thunderbirda z obsługą diod

Będę tworzył dodatek do thunderbirda, ale dopiero gdy wyjdzie wersja 3. Niemniej jednak zanim w ogóle się do tego wezmę potrzebuję trochę informacji.

Proszę abyście umieścili tutaj to wynik komendy

ls -lR /sys/devices/virtual/leds/

O co chodzi?

Chodzi o to, że w moim laptopie jest diodka ze znaczkiem poczty. Mogę tę diodkę kontrolować przy użyciu pliku /sys/devices/virtual/leds/asus::mail/brightness (“echo 1 > plik” włącza diodkę, “echo 0 > plik” wyłącza).

Chcę zrobić dodatek, który w momencie pojawienia się nowej poczty zapali diodkę, a w momencie przeczytania ostatniej zgasi ją.

Żeby ten dodatek działał nie tylko na moim laptopie, chcę wiedzieć jak sprawa wygląda u innych.

Dzięki za pomoc.

etam , proszę poprawić tytuł na konkretny

u mnie w ogóle nie ma katalogu leds/ w /sys/devices/virtual/ Dell Studio 1537, powinna być chyba chociażby dioda od WiFi albo BT (chociaż nie wiem czy dioda od BT jest fizycznie w laptopie, jest na nią miejsce na panelu ale laptop BT nie ma)

Wszystko zależy od sterowników. W moim laptopie diodkę obsługuje modół asus-laptop (http://acpi4asus.sourceforge.net/). Wiem, że na ThinkPadach można sterować wszystkimi diodkami (dzięki sterownikom IBM’a).

W najnowszej wersji sterownika ath5k (w jądrze 2.6.32) jest obsługa diodki wireless (więc będę musiał poczekać na to).

Tak więc nie dziwcie się, że nie ma obsługi jakiś diodek.

Poza tym właśnie znalazłem katalog /sys/class/leds i nie wiem, czy nie będzie lepszy (w nim mam symlinka asus::mail -> …/…/devices/virtual/leds/asus::mail ).

Laptop Acer z serii 3000 - diodki nie da się zapalić w żaden sposób.

  1. ale ja chciałem zobaczyć wynik komendy podanej wyżej

  2. jeżeli masz jakiekolwiek katalogi w /sys/devices/virtual/leds, to zrób “sudo chmod 666 /sys/devices/virtual/leds/*/brightness” i spróbuj jeszcze raz.

Nie rozumiesz, że /sys/devices/virtual/leds/ jest całkiem puste?

Acer Extensa 5204 działający obecnie pod kontrolą Ubuntu 9.10 u mnie nie ma w ogóle katalogu leds :slight_smile:

Pozdrawiam!