Dodatek Service Pack nie został zainstalowany

Hej niewiem dlaczego ale gdy ten nowy SP2 dla Visty mi się instalował a było już 100 % i myślałem że już koniec to wyskakuje napis : Dodatek Service Pack nie został zainstalowany.Wycofywanie zmian.Nie wyłączaj komputera.

Próbowałem 2 razy już instalować ten SP2 ale cały czas to samo :confused: Wiecie jak to naprawić żeby się zainstalowało ??

Po pierwsze, posiadasz Vistę z dodatkiem Service Pack 1? Na “gołą” Vistę SP2 się nie zainstaluje.

Po drugie, zainstalowałeś najpierw aktualizację wstępną? Bez tego SP2 również się nie zainstaluje.

Po trzecie, pobrałeś poprzez Windows Update czy instalator offline?

SP 1 już mam od dawna ,a aktulizacji wstępnej to chyba niemam ,SP2 pobrało mi się przez Windows Update.

sprawdź czy to pomoże:

nie-moge-zainstalowac-sp2-visty-blad-0x80070490-t340111.html#p2223328

Jeżeli pobrałeś SP2 poprzez Windows Update, aktualizacja wstępna jest wymagana do finalizacji instalacji (w innym wypadku instalacja SP2 zakończy się porażką) - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … z+dostepna.

A to wspomniana aktualizacja wstępna (uwaga jej pobranie wymaga sprawdzenia legalności systemu): http://support.microsoft.com/?kbid=955430

I na co mi ona jeśli :

“W przypadku pobrania pełnej wersji instalacyjnej Service Packa ta aktualizacja nie jest wymagana, SP bowiem ją zawiera.”

Nie pobrałeś pełnej wersji autonomicznej offline. Pobrałeś wersję z Windows Update. To nie to samo.

Jest ona (aktualizacja wstępna) niezbędna do poprawnej instalacji Windows Vista SP2 i Windows Server 2008 SP2 na wszystkich wersjach Visty i Windows Server 2008. Dotyczy to jednak tylko takich mechanizmów jak Windows Update czy aktualizacje automatyczne.

OK :slight_smile: już się biorę za pobieranie tej aktualizacji wstępnej.

Wyskoczyło coś takiego> Ta aktualizacja niema zastosowania dla tego systemu :confused: a pobrałem x86

oznacza ze prawdopodobnie masz już tą aktualizacje zainstalowaną na swoim komputerze.

No to jeśli ją mam to dlaczego nie mogę zainstalować SP 2 ? tylko przy końcu pisze wycofywanie zmian ? :confused:

Krótko temat ujmując - SP2 jest dość problematyczny (wystarczy pogooglować, żeby przekonać się ile osób ma taki błąd). Poszperam na witrynie MS.

Ta ja to pobieralem i przy 26 % komp sie zacial ze nie moge teraz wejsc do windowsa :frowning: Musze byc na awaryjnym systemie z obsluga sieci inaczej komp sie zacina lub wyskakuje iebieski ekraz po 7 sekundach sie wylancza komp ;/

No to ja chyba zaczekam z tym SP2 trochę :smiley: nie śpieszy mi się bo wiem że on nie wiele daje oprócz tego że oczyszcza nieco dysk ale ja i tak używam Cclenera więc dużo by mi ten sp2 nie usunął :slight_smile: