Dodatek uBlock Origin czy Adguard AdBlocker

Dla zainteresowanych - przesiadłem się (po kilku dniach użytkowania Adblock Plus) na uBlock Origin i jest skuteczniejszy, lżejszy, blokuje popup w ekino-tv.pl oraz nie trzeba wyłączać blokera np. w player.pl
Zobaczymy jak dalej :wink:

1 polubienie

ja sie przesiadlem na nie z adguard

Ja się ostatnio przesiadłem na uBlock, bo uBlock Origin przestał mi aktualizować filtry.

Ciekawe na ile go @chrisaljoudi (czy tam ktoś zamaskowany za githubową organizacją uBlockAdmin) wprowadzi w 2018 rok:

Jak to jest ten uBlock, to jak dla mnie trochę jak cofnięcie się do Adblock Plus / AdBlock.

Ja tez bo Adguard Bloker działą na każdej przeglądarce tak dobrze, ze te uBloki całe to tylko dla zaawansowanych. To co wam uBlock nie raz nie blokuje gdzies nawet na dobreprogramy, Adguard radzi sobie bez problemu bez specjalnych filtrów, a nie ma automatycznej aktualizacji, to co, jak wszystko działa po co aktualizowac, jak nie dwa kliki i zaktualizowane, ale jak to kogos meczy…

Nie wiem. uBlock Origin nie potrafił mi zaktualizować podstawowych filtrów. Wyskakiwał błąd z połączeniem. O własnych filtrach np. od majkiit nie było nawet mowy… :frowning:
ps.
Piszę o Firefox z wydłużonym wsparciem, nie korzystam z bieżącej gałęzi.

Mnie tam ciągle nie umie aktualizować malware domains ale gorhill i jspenguin2017 nic na to nie mogą poradzić.


Piszę o Firefox z wydłużonym wsparciem, nie korzystam z bieżącej gałęzi.

Niby jest problematyczna np. w TOR browser (bazuje na Firefox ESR).

sprawdź nano adblocker + nano defender + polskie filtry

Nie ma co sprawdzać, Nano Adblocker NA nie działa z Firefox 52 (ESR) fx52, @jspenguin2017 najwyżej dźwignie wersje z 52 na 56/57 jak się uprzesz i mu wyślesz długie zgłoszenie (chyba, że będzie widział sens na okres miesiąca i dłużej dla tych co nie przejdą na Firefox 60 ESR fx60, do momentu aż @gorhill nie zoptymalizuje dodatku, porzucając stare Firefoksy).

Listy filtrów nie umie on (Nano Adblocker) załadować nawet po 15 minutach ("0 network filters + 0 cosmetic filters from"), więc to nawet gorsze niż to, że się nie da ich zaktualizować.

uBlock + Nano Defender najlepsze połączenie, skutecznie blokuje 98% reklam. Co do malware domains to wina serwera hostującego filtry, który ogranicza połączenia przez co w 90% uBlock nie może zaktualizować filtru.

Nie rozumiem ludzi wyłączających automatyczne aktualizacje filtrów. Np. na takim wp codziennie pojawiają się nowe typy reklam, których x dni starsze filtry po prostu nie wyłapują. Jeśli ktoś “używa adblocka” i chce “żyć bez reklam” powinien na bieżąco aktualizować filtry, które w przypadku polskich filtrów do AB/uB są aktualizowane codziennie.

1 polubienie