Dodatek uBlock Origin czy Adguard AdBlocker

(puf2104) #1

uBlock Origin
czy
Adguard (rozszerzenie)
a może inny bloker?

Ja mam akurat uBlock Origin i mi pasuje. Ale najlepiej będzie, gdy na tydzień sprawdzisz sobie uBlocka, następnie adguarda i będziesz sprawdzał co jakiś czas w menedżerze zadań ile “żre” Ci przeglądarka (Procesor i RAM) z tymi rozszerzeniami (na tych samych stronach) oraz co łatwiej Ci obsługiwać lub co jest logiczniejsze dla Ciebie. Warto się pobawić filtrami - tylko trzeba pamiętać, co się zaznacza - tak aby wyregulować, ile można “wyciąć” internetu, tak aby nie zabić funkcjonalności stron.

(66Garoz) #3

Ja odkąd wyszedł dodatek Adguard adblocker go używam od MS Edge Firefoxa i Chrome, a zostałem z Firefoksem. Prosty w ustawieniach i najlepiej blokuje. Jedyny minus brak automatycznej aktualizacji blokerów :slight_smile:

(krystian3w) #4

Ja skłaniam się ku uBlock Origin / Nano adblocker (uBlock z funkcjami np. dla twórców list - kolorowanie filtrów i inne).

Nano Adblocker + Nano Defender wymiatają dosłownie :slight_smile: Przesiadłam się z uBlocka i muszę przyznać, że bardzo pozytywne mam wrażenia. Widać różnicę w działaniu przeglądarki. Jest jakaś taka jakby responsywniejsza, płynniejsza.

(puf2104) #6

Chwilowo używam Adblock Plus, ale nie blokuje reklam na poczcie wp i poczcie interia. Nie blokuje też skryptów anti-adblock :frowning:

(dominikk26) #7

Kiedyś używałem 5 adblocków na raz ale zauważyłem, że niektóre z nich blokują mniej. Postanowiłem sprawdzić co spisuje się najlepiej wypadł najlepiej ublock. Testy odbywały się po aktualizacji definicji filtrów. Do tego ukrywanie ublock ale to napisz do mnie na pw.

(krystian3w) #8

Jak masz coś lepszego i np. działa z VOD.PL to po prostu napisz o tym publicznie

A co z tym vod jest nie tak? Nie widzę tam żadnych reklam. A stronka w ogóle lipna jakaś i do tego korzysta z Silver’a.

(krystian3w) #10

Ostatnio czytałem że komuś odtwarzacz nie pobiera filmu, może pomyliłem przy okazji serwis vod.
Jak testowałem to też miałem problem i by trzeba do pingwinka zgłosić prośbę o szybsze rozwiązanie problemu z nie pobieraniem filmu.

I ci powiedzą “pocałuj pingwinka pod ogon i przestań używać starocia Silver’a” :wink:

(krystian3w) #12

Tyle że odtwarzacz tam był html5 (i może to było vod onetu a nie tvp lub tvn), nie instalowałem silvera i wisi w opcjonalnych aktualizacjach jak skype i jeszcze jeden element.

Na stronie napisane, że używają Silver’a. :wink:

(krystian3w) #14

Na ipli też ale chyba już praktycznie wszystko w html5, jedynie tam Firefox nie ogarnia w części wideo ścieżki audio i po prostu ktoś by musiał wrzucić np. na bugzille firefoxa i zobaczyć czy nas oznaczą jako duplikat lub będą próbować określić czy można to naprawić bez implementacji jakiegoś płatnego kodeka.

(puf2104) #15

Który zestaw filtrów lepszy w Adblock Plus
EasyList + EasyList Polish
czy
EasyList + Official Polish filters for AdBlock, uBlock Origin & AdGuard

(krystian3w) #16

Myślę że przez najbliższe klika miesięcy dalej Official Polish filters for AdBlock, uBlock Origin & AdGuard, nowy admin easy list pl jeszcze wszystkiego nie ogarnął, poza tym musi wszystko ustalać z Eyeo GmbH. Może też być że po czasie też sobie odpuści i odejdzie i lista easy list pl znów wyleci.

Jak coś za dużo ekipa majkiego przyblokuje to możesz próbować prosić lub sam odblokować podając propozycje na:

Ja nie oglądam polskich tv :wink:

(mat41997) #18

oba są dobre, chociaż nano adblocker z nano defenderem

zresztą wszystko i tak zależy od filtrów jakich używasz
https://www.certyficate.it/adblock/

No nie tak do końca. Adblock Plus zjada więcej zasobów maszyny, co już gdzieś było kiedyś opisywane. Poza tym firma ma umowy z reklamodawcami i niektórych reklam nie da się nim zablokować. Też o tym już pisano w sieci nie raz.

(puf2104) #20

Mam obecnie Adblock Plus i filtry EasyList oraz

Czy warto przesiąść się na uBlock Origin?