Dodatek uBlock Origin czy Adguard AdBlocker

uBlock Origin
czy
Adguard (rozszerzenie)
a może inny bloker?

Ja mam akurat uBlock Origin i mi pasuje. Ale najlepiej będzie, gdy na tydzień sprawdzisz sobie uBlocka, następnie adguarda i będziesz sprawdzał co jakiś czas w menedżerze zadań ile “żre” Ci przeglądarka (Procesor i RAM) z tymi rozszerzeniami (na tych samych stronach) oraz co łatwiej Ci obsługiwać lub co jest logiczniejsze dla Ciebie. Warto się pobawić filtrami - tylko trzeba pamiętać, co się zaznacza - tak aby wyregulować, ile można “wyciąć” internetu, tak aby nie zabić funkcjonalności stron.

Ja odkąd wyszedł dodatek Adguard adblocker go używam od MS Edge Firefoxa i Chrome, a zostałem z Firefoksem. Prosty w ustawieniach i najlepiej blokuje. Jedyny minus brak automatycznej aktualizacji blokerów :slight_smile:

Ja skłaniam się ku uBlock Origin / Nano adblocker (uBlock z funkcjami np. dla twórców list - kolorowanie filtrów i inne).

1 polubienie

Nano Adblocker + Nano Defender wymiatają dosłownie :slight_smile: Przesiadłam się z uBlocka i muszę przyznać, że bardzo pozytywne mam wrażenia. Widać różnicę w działaniu przeglądarki. Jest jakaś taka jakby responsywniejsza, płynniejsza.

1 polubienie

Chwilowo używam Adblock Plus, ale nie blokuje reklam na poczcie wp i poczcie interia. Nie blokuje też skryptów anti-adblock :frowning:

Kiedyś używałem 5 adblocków na raz ale zauważyłem, że niektóre z nich blokują mniej. Postanowiłem sprawdzić co spisuje się najlepiej wypadł najlepiej ublock. Testy odbywały się po aktualizacji definicji filtrów. Do tego ukrywanie ublock ale to napisz do mnie na pw.

1 polubienie

Jak masz coś lepszego i np. działa z VOD.PL to po prostu napisz o tym publicznie

A co z tym vod jest nie tak? Nie widzę tam żadnych reklam. A stronka w ogóle lipna jakaś i do tego korzysta z Silver’a.

Ostatnio czytałem że komuś odtwarzacz nie pobiera filmu, może pomyliłem przy okazji serwis vod.
Jak testowałem to też miałem problem i by trzeba do pingwinka zgłosić prośbę o szybsze rozwiązanie problemu z nie pobieraniem filmu.

I ci powiedzą “pocałuj pingwinka pod ogon i przestań używać starocia Silver’a” :wink:

1 polubienie

Tyle że odtwarzacz tam był html5 (i może to było vod onetu a nie tvp lub tvn), nie instalowałem silvera i wisi w opcjonalnych aktualizacjach jak skype i jeszcze jeden element.

Na stronie napisane, że używają Silver’a. :wink:

Na ipli też ale chyba już praktycznie wszystko w html5, jedynie tam Firefox nie ogarnia w części wideo ścieżki audio i po prostu ktoś by musiał wrzucić np. na bugzille firefoxa i zobaczyć czy nas oznaczą jako duplikat lub będą próbować określić czy można to naprawić bez implementacji jakiegoś płatnego kodeka.

Który zestaw filtrów lepszy w Adblock Plus
EasyList + EasyList Polish
czy
EasyList + Official Polish filters for AdBlock, uBlock Origin & AdGuard

Myślę że przez najbliższe klika miesięcy dalej Official Polish filters for AdBlock, uBlock Origin & AdGuard, nowy admin easy list pl jeszcze wszystkiego nie ogarnął, poza tym musi wszystko ustalać z Eyeo GmbH. Może też być że po czasie też sobie odpuści i odejdzie i lista easy list pl znów wyleci.

Jak coś za dużo ekipa majkiego przyblokuje to możesz próbować prosić lub sam odblokować podając propozycje na:

Ja nie oglądam polskich tv :wink:

oba są dobre, chociaż nano adblocker z nano defenderem

zresztą wszystko i tak zależy od filtrów jakich używasz
https://www.certyficate.it/adblock/

No nie tak do końca. Adblock Plus zjada więcej zasobów maszyny, co już gdzieś było kiedyś opisywane. Poza tym firma ma umowy z reklamodawcami i niektórych reklam nie da się nim zablokować. Też o tym już pisano w sieci nie raz.

Mam obecnie Adblock Plus i filtry EasyList oraz

Czy warto przesiąść się na uBlock Origin?