Dodatek usuwający odnośnik dodawany przy kopiowaniu

Nie wiem nawet pod jakim hasłem tego szukać :frowning: Na niektórych stronach, gdy skopiuje się tekst, nawet jedno słowo, to automatycznie dodawany jest do tego odnośnik do tej strony, co jest mocno uciążliwe. Jest może jakiś dodatek do przeglądarki Chrome, który zablokuje to doczepianie linków przy kopiowaniu?
Przykład: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-09/nowe-przypadki-koronawirusa-w-polsce-dane-ministerstwa-9-stycznia/ - kopiowałam tylko liczbę zakażonych i liczbę zmarłych, żeby komuś w messengerze wysłać, a tu mi się przyczepił taki długaśny link do tego :frowning:

Można per domena blokować to skryptletami ręcznie:

Tak wygląda dziadostwo Polsatu:

var w = function e() {
    var t = this;
    ! function(e, t) {
        if (!(e instanceof t)) throw new TypeError("Cannot call a class as a function")
    }(this, e), this.setCopyListener = function() {
        a.a.on(t.container, "copy", Object(i.c)(t.selector, t.handleCopy))
    }, this.handleCopy = function(e) {
        try {
            e.clipboardData && (e.clipboardData.setData("text/plain", window.getSelection() + "\n\n" + document.location.href), e.clipboardData.setData("text/html", Object(i.g)() + '<br><br><a href="' + document.location.href + '">' + document.location.href + "</a>"), e.preventDefault())
        } catch (e) {}
    }, this.container = document.querySelector("main.section"), this.selectors = [".news.news--target"], this.selector = this.selectors.join(", "), this.setCopyListener()
};

niby zadziała ubicie całego eventu copy:

polsatnews.pl##+js(aeld, copy)

lub usuwanie klasy news:

polsatnews.pl##+js(rc, news, .news)

Może obejściem strony będzie kopiowanie tekstów bez formatowania:

Coś po angielsku o twoim problemie:

1 polubienie

Znalazłam “Copy As Plain Text” dla Chrome i wydaje się działać :slight_smile:

Jak będziesz potrzebować używać klawiatury to dla uBO można użyć jednego z dwóch aż nie znajdziesz czegoś mocno zbugowanego na ich stronie.

polsatnews.pl##+js(aeld, copy)
polsatnews.pl##+js(rc, news, .news)

Chyba że dodatek ma tryb walki z klawiaturą i potrafi kopiować tak by omijać “read more” i formatowanie (widać to jak wklejasz tekst w “Worda”).

@krystian3w Blokowanie na tej konkretnej stronie nic mi nie da, bo trafiłam na nią przypadkiem z wyszukiwania w Google. Nie przeglądam jej regularnie ani nigdy celowo na nią nie zaglądam. Po prostu taki problem napotykam od czasu do czasu na różnych stronach, więc jedynie coś, co działa globalnie będzie dla mnie użyteczne :wink: Ten dodatek spełnia swoje zadanie i w sumie opcja kopiowania bez formatowania też jest dla mnie bardzo przydatna. Zawsze się męczyłam wklejając skopiowany tekst do notatnika, aby pozbyć się formatowania, także teraz mam dwie korzyści w jednym dodatku :slight_smile:
Jedyne, co autor tego rozszerzenia mógłby poprawić, to wygoda i ergonomia. Np. po zaznaczeniu tekstu mogłaby się wyświetlać ikonka, której kliknięcie kopiowałoby tekst bez potrzeby wciskania PPM, co dla osób nie używających myszy jest nieco upierdliwe.
W ogóle dziwne, że jest tak mały wybór tego typu dodatków. Znalazłam tylko 2 i obydwa wymagają klikania PPM :frowning:

Nie używam Chrome, ale kojarzę, że też jest tam tryb poprawy czytelności (tryb czytania). W tym trybie kopiowanie tekstu nie dokleja nic do schowka.

1 polubienie

W Chrome nie ma takiej opcji w menu kontekstowym jak Wklej jako zwykły tekst ? Używam Vivaldi więc tak z ciekawości pytam.

Ja Opera, i nie mam pojęcia o czym jest temat.

Tak, jest taka opcja, ale wkleja razem z tym linkiem, bo ona działa na wklejanie, nie na kopiowanie, a skoro już jest skopiowany link, to i go wkleja

I jak w tej Operze skopiujesz, a później wkleisz, to poza zaznaczonym fragmentem tekstu nie wkleja ci się na końcu odnośnik do tej strony? Sprawdzałeś to? Oczywiście piszę o tej konkretnej stronie, bo na większości tak się nie dzieje, tylko na niektórych

Ja nawet nie wiem o czym ty piszesz. Jaki odnośnik na końcu ?
Masz rację. dałem do notatnika i jest odnośnik.
Dodatek wyłaczony miałem ClearUrls:

Jak coś kopiujesz z polsat news to JS dokleja ci do schowka URL:

W szpitalach w Londynie przebywa obecnie 7034 pacjentów

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-08/trudna-sytuacja-w-londynie-epidemia-wymknela-sie-spod-kontroli/?ref=series

Chodzi o link co się dokleił za słowem “pacjentów” z parametrem “śledzącym” ?ref=series

A no widzisz :stuck_out_tongue:

Nie wydaje mi się by Clear URLS umiał manipulować co może JS doklejać do schowka a co nie.

Jak coś od tygodnia blokują to już uBlock - Annoyances filtrem, blokującym eventy copy.

1 polubienie