Dodatki do Chrome oraz Chromium

Witam. A więc mam dwa pytania dotyczące Chrome, a także jego nocnych wydań;

  1. Co ma znaczyć ostrzeżenie o dostępie np. ABP do historii przeglądania i danych we wszystkich witrynach?

  2. Czy Chromium samo sobie przesyła statystyki użytkowania do Googla? W opcjach nie znalazłem opcji widniejącej w Chrome pt. ,Wysyłaj statystyki użytkowania oraz bodajże raporty o błedach do Google w celu ulepszenia programu" A więc?

Pozdrawiam

  1. Adblock Plus? pewnie chodzi o to żeby miał dostęp i blokował zawartość na podstawie historii zablokowanych elementów. Tak wogóle Adblock Plus nie jest aż taki dobry - jeśli doda się niektóre reguły to blokuje jpg czy swf z nazwą banner lub podobną - bez sens. (a co ciekawsze niektóre antywirusy też tak robią - jpga nie przepuszczą a wirusy tak:))

  2. Jak jest zaznaczone to wysyła:) Ale nie tylko w Chrome tak jest, chyba w każdej przeglądarce i niektórych programach.

A jeżeli w ogóle nie ma takiej opcji? W Chrome jest w zaawansowanych opcjach właśnie to z okienkiem wyboru tak lub nie. W Chromium , ani widu, ani słychu i dlatego się niezręcznie troszkę czuje używając go ;x

A i ostrzeżenie - ,Twoje dane we wszystkich witrynach"… To mi nie brzmi na udostępnienie dla ulepszeń filtrów czy czegoś innego ;x

Ok, zrobiłem wyjątek dla ABP, gdyż wyczytałem w opisie, że dodatek musi wywołać kod na stronie, a rzeczywiście niczego nie czyta. Wota też bym z chęcią zainstalował, ale jemu już o dziwo mniej ufam. Pozostaje tylko sprawa Chromium…