Dodatkowa antena do lapt. czy jest cos takiego

Posidam Lapka - Aspire 3690NWLMi

mam u siebie bezprzewodowa siec w której jestem, mam podpiety PC’et do niej siła sygnału 98%-99% (tyle ze mam antene wiadomo na balkonie)

Wczoraj podpialem lapka oddzielnie do tej sieci i siła sygnału jest bardzo słaba , mam wbudowana karte wi-fi pytanie moje brzmi w jaki sposob moge wzmocnic ten sygnał (czy jest jakas antena możliwa do założenia nie wiem przez jakie gniazdo- bo takowego specjalnego do anteny jak w PC’cie nie mam) w jaki sposob moge wzmocnic ten sygnal - pomijam opcje wyjscia z lapkiem na blakon :wink: :stuck_out_tongue:

bo net dziala ale tylko w moim pokoju i siła sygnalu jest mowie słabiutka - chciałbym przenieść sie do innej czesci pokoju ale wtedy nie ma sygnalu… co poradzic ???

jeżeli nie ma mozliwości podpięcia anteny pod kartę wbudowaną, pozostaje Ci tylko zakup karty karty radiowej z wejściem antenowym lub routera wejściem antenowym i podział sygnału przewodowo lub bezprzewodowo. Ale to pierwsze rozwiązanie jest wygodniejsze i tańsze jeśli nie chcesz korzystać z neta na na obu kompach jednocześnie. No i musisz mieć jedno gniazdo PCIMCIA wolne na tą kartę.

a coś takiego :http://allegro.pl/item158658420_konektor_mccard_sma_rp_meski_faktura_vat.html

podlaczane do karty sieciowej radiowej w lapt. tyle ze nie ma wyjscia na zewnatrz ale musi miec przeciez chyba wejscie na cos takiego ??? kolega rozkrecał u siebie lapka i czyms takim podlaczyl, a pod to normalna antenka

jeżeli w karcie radiowej jest gniazdo antenowe / lub odkręcana antena / to możesz zastosować odpowiedni konektor, zależny od typu gniazda, przy takiej sile sygnału jaką masz straty nie powinny spowodować spadku poziomu sygnału, ale jeżeli nie ma to pozostaje tylko zakup karty radiowej z wejściem antenowym.