Dodatkowa pamięć Ram

Witam . Mam Takie dwa pytanka .

Pytanie 1 - Planuję dokupić sobie ramu więc mam takie pytanie jak go doczepić . Kiedyś kolega mi pokazywał co i jak ale już zapomniałem . Prosiłbym o jakąś fotkę gdzie doczepić ram i jakiś opis co dalej

Pytanie 2 - Drugie pytanie chyba jest proste bo dotyczy procesora . Czy można zwiększyć hm… Ilość GHz na zasadzie doczepienia czegoś czy trzeba wymieniać procesor na nowy ?

  1. Pewnie kupisz zły rodzaj :smiley:

  2. Podkręć

1 . Od czego zależy to od razu w sklepie powiem ale na razie sam nie wiem :stuck_out_tongue:

2 . Jak ?

Dodane 12.08.2010 (Cz) 21:19

Aha i powiedzcie gdzie kostkę czy coś doczepić

Hej Ginter007!

Z treści Twojego postu wynika, że musisz zapoznać się z podstawami budowy płyty głównej i działania procesora.

Poczytaj instrukcję swojej płyty i artykuły w necie. :slight_smile:

Podkręcanie procesora to nie jest hopsiup. :wink:

No dobra a jak wybrać dobrą kostkę jeżeli się tak to pisze ? Ale jednak powiedz na czym to podkręcanie polega zwiększa się coś czy co ?

Kość RAM albo kość pamięci. NIGDY „pamięć RAM”.

Musisz wiedzieć z jakim rodzajem pamięci współpracuję Twoja płyta. Są różne rodzaje:

DDR3, DDR2, DDR, SDRAM itp.

To wszystko jest w instrukcji. Zajrzyj do niej.

Nie broń się przed wiedzą. :smiley:

Aha . A jak myślicie w sklepie uzyskam pomoc jak zainstalować kość ? Będę ją kupował tam gdzie kupiłem kompa . I jeszcze jedno pytanie związane z ram jak doczepie kość to już mi przybędzie pamięci czy trzeba coś robić ?

Pamięci RAM (z wielkiej litery) się nie doczepia tylko np. dołącza/instaluje.

Tak, po podłączeniu modułu będzie ona widoczna bez żadnych dodatkowych kombinacji, chyba, że masz bardzo stary komputer. W sklepie powinni Ci doradzić i zainstalować dodatkowy i prawidłowy moduł - nie rób tego sam, bo jak widzę Twoja znajomość tematu jest zerowa i tylko kłopotów sobie narobisz.

Najlepiej weź do ręki książeczkę, która była dołączona do płyty głównej i zobacz ile możesz zwiększyć, i wypnij kostkę RAM i zobacz jakiej jest firmy jakie taktowanie i czy DDR1 2 bądź 3. A z tym procesorem to bym uważał by czegoś nie popsuć.

Dodane 13.08.2010 (Pt) 11:47

671248026389.th.jpg

Na górze masz płytę główną. zaznaczyłem ci na czerwono gdzie się dołącza kostki. na dole masz Przykładową kostkę RAM. Ale jak naprawdę nie wiesz co i jak to lepiej pójdź do sklepu i niech ci oni to zrobią, :slight_smile: .