Dodatkowa Partycja

Chcę zrobić nową partycję o pojemności 16gb na pliki (instalacje, projekty, gry). Są one w jednym fodlerze na dysku D o pojemności 70GB i zużywana jest na nim pamięć 30gb. Chcę z tych pozostałych 40 gb zrobić partycję E o pojemności 20 gb, a następnie zrobić formata dysku D i C. Czy po takiej operacji usuną mi się pliki z partycji E? Proszę o podanie sposobu na bezpieczne utworzenie takiego miejsca na dysku.

Skoro masz wolne miejsce, to zrób to programem Gparted (pobierz na dp). Utwórz partycję:

XP/2000: ntfs

9x/ME: fat32

Vista/7: Pomyliłeś dział

wróc do windowsa i skopiuj dane na partycje E. Potem wroc do gparted i sformatuj dysk D. włóż instalke windowsa i wybierz dysk C.

…Reyes… ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.