Dodatkowa przepustowość a jednak taki same osiągi w p2p

Od wczoraj moje łącze z 128Kb zmieniło się na 256kb, ze stron ciągnie około 32KB/s, a w p2p (limewire, sieć Gnutella) transfery się nie zmieniły (12-18KB/s). Pliki które ściągam mają dużo źródeł. Czym może to być spowodowane, czyżby ograniczenie od admina (mam radiówke). Jak myślicie?

Sprubuj np. zmienić ustawienia downloadu w ustawieniach programu. Przeważnie zwiększenie uploadu daję lepsze osiągi przy downloadzie od innych.

SP: jakiego programu używasz bearshare?

Używam LimeWire. Download mam ustawiony na 100%.

Jak pamiętam z obcowania z programami w śeci Gunutella w każdym z nich mozesz określić maksymalną wartośc prędkości ściagania, program rozpoznając twoje łącze sam dobiera parametry Upload Download, więc zmień je ręcznie na większe. Więc ustawienie 100 % dotyczy starej prędkości którą dysponowałeś.

Dotyczy to obu programów.


osiąg m III, D. -u, N. ~giem; lm M. -i

lotn. zwykle w lm «techniczne możliwości statku powietrznego wyrażone określoną wielkością fizyczną, np. największą prędkością lotu, wznoszenia, pułapem, długością rozbiegu przy starcie itp.»

Problemy z językiem polskim :roll:

ściąga tak się ponieważ zalezy to też od łącza tego od kogo sciągasz

PS

pisze się osiągnięcia ;]

BARPOK12 tyle to ja wiem, ale każdy plik ściąga mi mniejwięcej z taką samą prędkością.

Proszę bez takich uwag

males989 przeczytaleś mój post wyżej:

Musisz ustawić nowe maksymalne osiągi prędkości dla programów :roll:

obawiam sie ze nie w tym rzecz…

ja tez mam radiowke… i tez przepustowosc zostala zwiekszona do 256kbps… http śmiga jak należy… ale p2p - tak jak u ciebie… 16kBps

do surfowania po necie prawdopodobnie uzywasz serwera proxy (tak jest w wiekszosci radiowek, w tym mojej) i to wlasnie proxy umozliwia transfer z predkoscia 32kBps… sprobuj wylaczyc proxy w przegladarce… strony beda chodzily po 16kBps

skrót p2p (“peer to peer”), czyli dosłownie “osoba do osoby”

a jak sama ta nazwa mówi - połączenie jest bezpośrednie - czyli nie uzyjemy do tego serwera proxy…

czyli lipa :slight_smile:

ja nie wużywam serwera proxy 8) w ogóle moja radiówka jest dosyć dobra, tylko że admin mi porty poblokował :frowning: