Dodatkowa strona - phpbb3

Mam problem. Muszę zrobić na stronie zakładkę “support” ( z tym to nie ma problemu :))

Proszę o pomoc.

skrypt phpbb3.

http://www.phpbb.com/kb/article/add-a-n … -to-phpbb/

Dzięki. A czy istnieje jakiś prostszy sposób np. mod albo przerobienie faq.php?

treść twojej strony

To (wstawione w jakiś html w styles/styl/template/) zrobi headara i stopkę takiego jak na wszystkich stronach forum, a środek taki jaki podasz w “treść twojej…”.

Na przykładzie dobrychprogramów:

header styles/prosilverDP-DB/template/overall_header.html

footer styles/prosilverDP-DB/template/overall_footer.html

Odpowiadając na:

oczywiście :stuck_out_tongue:

Strona faq (znowu dp jako przykład): faq.php składa się z wyżej wymienionych overall_header i overall_footer, pomiedzy które wstawiono plik faq_body.html, dokładnie ten: styles/prosilverDP-DB/template/faq_body.html Edytując jego zawartość możesz zmieniać zawartość faq.

Jeśli dziwi cię, że nie ma w tych plikach dokładnie tego co w gotowej stronie, tylko np. “{L_FAQ_TITLE}” to powiem tyle, że są to uniwersalne zmienne w phpBB i zamiennik dla nich pobierany jest z katalogu aktualnie domyślnego języka. :smiley:

Weś mnie nie strasz :smiley: Czyli: jeśli stworze sobie w root/support.php ( (co tu wklepać) w templates/styl/support.html (tu też nie wiem) chcę mieć sam header i footer to resztę wywalić - na zasadzie edycji faq.php i faq_body.html? a te zmienne to jak się domyślam są w language/pl ? o rrany ale zagmatwane.

adrian1877, to nie jest wcale zagmatwane. Przeczytaj sobie artykuł, który podlinkowałem – jest tam sporo tekstu, ale tak naprawdę utworzenie takiej strony to kilka linijek kodu. W poradniku masz wszystko dokładnie wyjaśnione.

Jest tak jak pisze walker13150. Praktycznie dwa pliki (zobacz sekcję „Wrapping it up” w poradniku).

Czyli: mam zrobic support - wkleić tam:

<?php

define('IN_PHPBB', true);

$phpbb_root_path = (defined('PHPBB_ROOT_PATH')) ? PHPBB_ROOT_PATH : './';

$phpEx = substr(strrchr( __FILE__ , '.'), 1);

include($phpbb_root_path . 'common.' . $phpEx);


// Start session management

$user->session_begin();

$auth->acl($user->data);

$user->setup();


page_header('About Us');


$template->set_filenames(array(

    'body' => 'aboutus_body.html',

));


make_jumpbox(append_sid("{$phpbb_root_path}viewforum.$phpEx"));

page_footer();

?>

stworzyć support_body.html

About Us

We were founded this year to bring you the best forum on the Internet! We promise to do the following:

  • Provide new content
  • provide a friendly atmosphere
  • Provide an environment where you can have fun!

[/code]

i co dalej? Z całym szacunkiem, ale nie wiem co i jak.