Dodatkowe kości RAM - co kupic?

Witam

Potrzebuję dokupić do swojego komputera dodatkowe kości RAM. W tej chwili mam tylko 2GB i o ile kiedyś to wystarczało to teraz połowę z tego bierze sam system.

Mam teraz takie kości: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot KH CL5 Screen z Everest: http://images50.fotosik.pl/780/a5a3126ff5f74026.jpg

Chciałbym dokupić jeszcze 2GB pamięci i teraz pytanie czy kupić także w dwóch kościach i będzie 4x1GB czy może w jednej kości 2x1GB+2GB?

Co polecacie? Jaki model najlepiej wybrać?

Nie wiem czy to potrzebne, ale podam resztę zestawu (komputer ma ponad 3 lata).

Intel Core 2 Duo E6750

MSI P35 Neo2-FIR

Amacrox 550W

tyle chyba wystarczy :slight_smile:

Z góry dzięki.

Twoja płyta główna obsługuje kości pamięci w trybie Dual-Channel i wymaga obsadzania slotów parami. Możesz więc dołożyć 2x1GB lub 2x2GB. Jednej kości 2GB nie możesz dołożyć. Maksymalnie Twoja płyta obsłuży 8GB (4x2GB). Szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi, która jest do pobrania na stronie producenta płyty.

:roll:

A jakieś konkretne modele?

Nie jestem fanem tuningu, podkręcania i rankingów. Ja szukałbym najzwyklejszych Kingstonów albo Goodramów (chociażby po to by wesprzeć lokalny biznes).

:roll:

Kup Kingston Lub goodram. Polecam 2x 1GB, lecz musisz jeszcze wiedzieć jaki chipset ma twoja płyta główna (ViA, SiS czy Intel)

Np. Gdy masz Chipset Intel`a to nie zadziała Ci pamieć, która jet pod Chipset SiS.

Stangen - oświeć mnie proszę jak odróżnić pamięć pod chipset Intel’a od tego pod chipset SiS’a?

:roll:

Nie mam pojęcia jak. Wiem, że musi być prawidłowy chipset. Ja np. Mam ten rzadzszy - Intel. Powiedział mi to ten, od którego płytę główną kupiłem. A co do sprawdzenia, to sam nie wiem.