Dodatkowe pamięci ram?


(.marian.) #1

Witam.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NSC-939.

Mam włożone do niej 2*512kingston pracujące w dualu. Moje pytanie brzmi jeśli dołoże do nich jeszcze dwie takie same kości to teraz te 4 bedą dzialac w dualu i czy jesli bedą wszyskie tzn.4 gniazda pamięci zajete to czy w to jakiś sposób nie spowolni systemu itp.Procesor athlon643000+ zasilacz tracer 400w karta gf.6600gt galaxy.Dzieki za odpowiedzi.


(McDracullo) #2

Pierwsze dwie w dualu i drugie dwie w dualu

Będą zajęte 4 banki pamięci, co ni eprzeszkadza w normalnym użytkowaniu kompa (tylko ogranicza rozbudowe na przyszłość). W żaden sposób nie spowolnie to kompa.


(.marian.) #3

Dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze male pytanko co by bylo gdybym dolozyl tylko jedną kosc do tych dwoch juz wlozonych.?


(JNJN) #4

Po dołożeniu najlepiej dwóch takich samych modułów pamięci do kompa(czyli wszystkie cztery banki obsadzone),albo będziesz miał jeden dual - czyli nic nie tracisz na wydajności podsystemu pamięci, a zyskujesz na dołożeniu pamięci,albo druga możliwość(bios) kontroler pamięci wyłączy dual i zacznie obsługę w trybie normalnym wszystkie banki pamięci i tu może być nieznaczny spadek wydajności podsystemu pamięci,ale żeby to sprawdzić trzeba wykonać testy wydajności podsystemu pamięci i wtedy będzie wiadomo.

Problem złożony wszystko zależy od płyty głównej i procesora.

Ale nie jestem na 100 % o tym przekonany co pisze - trzeba szukać odpowiedzi w necie.

Poczytaj

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=247603#247603

Komp by nie widział tej pamięci lub się nie uruchomił - musisz dołożyć dwa moduły.

Czytaj instrukcję do płyty odnośnie pamięci - wszystko pisze.