Dodatkowe pamięci ram?

Witam.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NSC-939.

Mam włożone do niej 2*512kingston pracujące w dualu. Moje pytanie brzmi jeśli dołoże do nich jeszcze dwie takie same kości to teraz te 4 bedą dzialac w dualu i czy jesli bedą wszyskie tzn.4 gniazda pamięci zajete to czy w to jakiś sposób nie spowolni systemu itp.Procesor athlon643000+ zasilacz tracer 400w karta gf.6600gt galaxy.Dzieki za odpowiedzi.

Pierwsze dwie w dualu i drugie dwie w dualu

Będą zajęte 4 banki pamięci, co ni eprzeszkadza w normalnym użytkowaniu kompa (tylko ogranicza rozbudowe na przyszłość). W żaden sposób nie spowolnie to kompa.

Dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze male pytanko co by bylo gdybym dolozyl tylko jedną kosc do tych dwoch juz wlozonych.?

Po dołożeniu najlepiej dwóch takich samych modułów pamięci do kompa(czyli wszystkie cztery banki obsadzone),albo będziesz miał jeden dual - czyli nic nie tracisz na wydajności podsystemu pamięci, a zyskujesz na dołożeniu pamięci,albo druga możliwość(bios) kontroler pamięci wyłączy dual i zacznie obsługę w trybie normalnym wszystkie banki pamięci i tu może być nieznaczny spadek wydajności podsystemu pamięci,ale żeby to sprawdzić trzeba wykonać testy wydajności podsystemu pamięci i wtedy będzie wiadomo.

Problem złożony wszystko zależy od płyty głównej i procesora.

Ale nie jestem na 100 % o tym przekonany co pisze - trzeba szukać odpowiedzi w necie.

Poczytaj

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=247603#247603

Komp by nie widział tej pamięci lub się nie uruchomił - musisz dołożyć dwa moduły.

Czytaj instrukcję do płyty odnośnie pamięci - wszystko pisze.