Dodatkowe przyciemnienie ekranu

W trakcie dziennego korzystania z komputera i mimo maksymalnego przyciemnienia na skali jasności ekranu, czasem bardziej komfortowy byłby jeszcze nieco ciemniejszy ekran Jest oczywiście opcja w ustawieniach zaprogramowania trybu nocnego oraz włączenia/wyłączenia go teraz. Jednak trochę trzeba się naklikać by to ustawić. Czy jest możliwość utworzenia skrótu tej opcji lub inny sposób na szybszy dostęp do przyciemnienie ekranu np. zwiększenie jej skali? Czy też pozostaje instalacja nowego programu???

Bez przesady, włączenie „wyświetlania nocnego” o określonej godzinie i jego wyłączenie o innej godzinie to czynność zajmująca może z minutę. Tryb ten możesz też włączać ręcznie z tacki powiadomień koło zegarka.

Możesz też posłużyć się wpisami rejestru ale według mnie pozbawione jest to sensu, dodatkowo czynność taka domyślnie będzie każdorazowo generowała powiadomienie ze strony UAC i konieczność zatwierdzenia operacji.

https://www.dobreprogramy.pl/f-lux,program,windows,6628636666463873
A jak to Ci nie pomoże to załóż sobie ciemne okulary :grinning: :smiley:

Możesz sobie wyciągną przycisk „tryb nocny” poprzez „Edytuj szybkie akcje”
obraz
Następnie możesz tym przyciskiem włączać lub wyłączać tryb nocny albo kliknąć na niego prawym i dać ‘przejdź do ustawień’ … trybu nocnego.

Ja na niektórych monitorach używam takiego przyciemniacza Dimmer - Adjust the brightness of all monitors, screens and displays ewentualnie jak wolisz płatny i bogaty w opcje, skróty klawiszowe itp https://care-eyes.com/ - cena niestety nie jest niska jak na taki mały program ale to jedyny przyciemniacz zrobiony w oprogramowaniu, z którym jest zero problemów.

No i oczywiście możesz coś tam wyklikać w ustawieniach karty graficznej. Np dla integry Intela jest to „Centrum sterowania grafiką Intel”

Nvidia i AMD mają alternatywne rozwiązania

Chyba oficjalnie jestem blondynką, nie zauważyłam, że tryb nocny jest również dostępny w powiadomieniach… Dzięki za zdjęcie i wskazówki.
Intela nie mam tylko AMD, ale i tam również zorientuję się w ustawieniach.

Dziękuję również za przykładowe programy. Jeśli ustawienia laptopa okażą się niewystarczające, to przetestuję te programy.

Mi najlepiej przepadł do gustu:
gamma-panel
Tyle że trzeba, to na dysku gdzieś na stałe ulokować i wrzucić do autostartu