Dodatkowe ubezpieczenie telefonu - podchwytliwy zapis

Zastanawiam się nad dodatkowym ubezpieczeniem telefonu przed uszkodzeniem itp… Czytam sobie warunki gwarancji i jest tam zastanawiający zapis: Przypadkowe uszkodzenie - to wszelkie przypadkowe, nagłe i nieprzewidziane uszkodzenia telefonu komórkowego na skutek czynników zewnętrznych, które mają wpływ na jego funkcjonowanie ( jeżeli telefon ten był użytkowany zgodnie z instrukcją obsługi ). . Zastanawia mnie wytłuszczony zapis. Czy to nie jest zabezpieczenie się ubezpieczyciela, aby winę zwalić na użytkownika telefonu podając przy rozpatrywanej gwarancji, że telefon był użytkowany niezgodnie z instrukcją obsługi? Teraz są takie czasy, że klient dobry jest podczas zakupu. Później to mają klienta gdzieś. Co sądzicie na ten temat.

Myślę, że ten zapis wyklucza zalanie czy upadek telefonu.

Najlepiej dopytaj tam gdzie kupujesz telefon.

No właśnie… Wszystko tak piszą, żeby tak naprawdę nie było wiadomo o co chodzi :wink: Jak dla mnie nagłe i nieprzewidziane uszkodzenia, to upadek i/lub zalanie. Co jest napisane w instrukcji obsługi i co ma na celu ten zapis? Nie mam pojęcia.

Gdyby tego zapisu nie było każdy pod koniec gwarancji zalewałby telefon celem otrzymania nowego egzemplarza :stuck_out_tongue:

To tak jak z butami w daishmanie :stuck_out_tongue:

http://www.dobreprogramy.pl/command-dos … 41803.html

Nie wierz nigdy ludziom w salonach temu co oni mówią,jeśli tego nie masz na piśmie.Konsultant powie ci w salonie że jak kupisz teraz telefon,to sieć przekaże tobie 1 tyś. złotych,po zakupie okazuje się że przekaże jeśli wygrasz ich konkurs :stuck_out_tongue: