Dodatkowe ubezpieczenie telefonu - podchwytliwy zapis


(juh) #1

Zastanawiam się nad dodatkowym ubezpieczeniem telefonu przed uszkodzeniem itp.. Czytam sobie warunki gwarancji i jest tam zastanawiający zapis: Przypadkowe uszkodzenie - to wszelkie przypadkowe, nagłe i nieprzewidziane uszkodzenia telefonu komórkowego na skutek czynników zewnętrznych, które mają wpływ na jego funkcjonowanie ( jeżeli telefon ten był użytkowany zgodnie z instrukcją obsługi ). . Zastanawia mnie wytłuszczony zapis. Czy to nie jest zabezpieczenie się ubezpieczyciela, aby winę zwalić na użytkownika telefonu podając przy rozpatrywanej gwarancji, że telefon był użytkowany niezgodnie z instrukcją obsługi? Teraz są takie czasy, że klient dobry jest podczas zakupu. Później to mają klienta gdzieś. Co sądzicie na ten temat.


(adam9870) #2

Myślę, że ten zapis wyklucza zalanie czy upadek telefonu.

Najlepiej dopytaj tam gdzie kupujesz telefon.


(BOLO1990) #3

No właśnie… Wszystko tak piszą, żeby tak naprawdę nie było wiadomo o co chodzi :wink: Jak dla mnie nagłe i nieprzewidziane uszkodzenia, to upadek i/lub zalanie. Co jest napisane w instrukcji obsługi i co ma na celu ten zapis? Nie mam pojęcia.


(Drobok) #4

Gdyby tego zapisu nie było każdy pod koniec gwarancji zalewałby telefon celem otrzymania nowego egzemplarza :stuck_out_tongue:

To tak jak z butami w daishmanie :stuck_out_tongue:


(Kpc21) #5

http://www.dobreprogramy.pl/command-dos … 41803.html


(Galy1) #6

Nie wierz nigdy ludziom w salonach temu co oni mówią,jeśli tego nie masz na piśmie.Konsultant powie ci w salonie że jak kupisz teraz telefon,to sieć przekaże tobie 1 tyś. złotych,po zakupie okazuje się że przekaże jeśli wygrasz ich konkurs :stuck_out_tongue: