Dodatkowe zabezpieczenie obok Avasta w Windows 7

Cześć!

Od pewnego czasu mam w swoim komputerze zainstalowany program antywirusowy Avast Free Antyvirus - spisuje mi się on całkiem nieźle, jednakże ponieważ w Internecie można przeczytać, że zdarza mu się pominąć niektóre wirusy, zastanawiam się nad zainstalowaniem obok niego jeszcze jednego programu zabezpieczającego - nie chodzi mi jednak o sam antywirus, czy pakiet Internet Security, a bardziej o jakiś skaner na żądanie, którym raz w miesiącu mógłbym skanować mój komputer.

Co myślicie o tym programie Malwarebytes Anti-Malware 1.50.1? Czy taki program nie będzie “gryzł” się z Avastem? W opisie tego programu jest napisane jest: Codziennie pobiera aktualizacje, może funkcjonwać jednocześnie z innymi programami zabezpieczającymi. - czy można jednak ustawić, żeby pobierał aktualizacje tylko przed skanowaniem, które jest wywołane przeze mnie?

No i czy w ogóle warto go instalować? Czy spełni on swoje zadanie i znajdzie więcej wirusów niż Avast?

Oczywiście, że nie będzie się gryzł - osobiście na chwilę obecną używam go z Avirą, ale testując go u boku Avasta nie znalazłem żadnych problemów.

Warto też zainteresować się tym - http://housecall.trendmicro.com/

A jeśli zależy Ci na jeszcze większym wzmocnieniu ochrony, możesz zainstalować http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html

MalwareBytes jest bardzo dobrym rozwiązaniem-nie gryzie się z innymi antywirusami,jest to darmowy skaner na żądanie(w przypadku wersji bezpłatnej)-jeśli chcesz go używać,nie kupuj licencji na wersję komercyjną,ponieważ wtedy będzie działał jak antywirus-a dwóch w systemie nie można mieć.Tak więc instaluj go,to bardzo dobre narzędzie polecane przez speców od logów na tym forum.

A czy można stosować go do dodatkowego skanowania np. pendrive? Albo dysków zewnętrznych na USB?

A ja od siebie dodam jeszcze bardzo dobry program przeciw keyloggerom (na 32 bity bezpłatny):

http://www.spyshelter.com/

Do pendrivów i dysków zewnętrznych USBFix.

Niestety ja posiadam 64 bitowy system operacyjny… Z drugiej strony nie chcę też instalować niepotrzebnych programów, bo zależy mi na tym, żeby mój komputer działał szybko i stabilnie…

A nie można do tego wykorzystać tego programu Malwarebytes Anti-Malware 1.50.1 - czy on posiada w ogóle opcje skanowania na żądanie i to tylko określonych miejsc?

W wersji darmowej jest to właśnie skaner na żądanie i będzie się aktualizować przed każdym skanowaniem(jeżeli tak ustawisz w opcjach). Oczywiście możesz wybrać jaki dysk czy pendriva chcesz skanować. Polecam bo to bardzo dobry program.

Ok w takim razie ostatnie pytanie - jaka jest przewaga tego programu nad np. Norton Security Scan czy Kaspersky Virus Removal Tool 2010?

Czy skanery od Nortona i Kasperskiego mają szanse wykryć więcej wirusów? I jaki dodatkowy skaner lepiej zainstalować - Anti-Malware czy coś od Kaspersky’iego lub Norton’a?

NORTON

KASPERSKY

MBAM

Dobra, ale ja się pytam, który z tych programów najlepiej zainstalować i który przyniesie mi największą poprawę bezpieczeństwa?

kubus94 , a nie lepiej po prostu sprawdzić, który Ci bardziej będzie pasował? Wszyscy podali Ci tu swoje propozycje - programy, których używają i które uważają za dobre.Teraz zainstaluj i sprawdź, nie rozumiem co Ty masz za problem…

Poza tym nie ma genialnego i bezbłędnego programu do poprawy bezpieczeństwa - trzeba się też kierować rozumem, bo bez niego najlepszy i najdroższy program Ci nie pomoże.