Dodatkowe zasilanie GTX 750 Ti

(Skibaa10) #1

Mam pytanie. Chciałem się uperwnić, czy nkarta graficzna Geforce 750 Ti wymaga dodatkowej wtyczki zasilania? Podobno jest energooszczędna i nie wymaga dodatkowego poboru prądu od zasilacza komputera ( chociaż w salonie komputronik jeden z pracownikow powiedział, że jest wymagana wtyczka ).

(falcon89) #2

Według specyfikacji Nvidii karta nie wymaga dodatkowego zasilania, jednak niektórzy producenci kart dodają złącze zasilania, np. Asus lub Zotac

(Odyniec_Stary) #3

Zależy od modelu. Referenty od Nvidia nie mają.

I nie kupuj w komputroniku, jeśli nie lubisz przepłacać.

(dolar444) #4

Spokojnie może kupić w komputroniku gdyż, wcale nie jest taki drogi, a i nie ma problemów z reklamacjami.

Sam nie raz kupowałem na komputroniku, i o dziwo wyszło mnie taniej niż na innych sklepach komputerowych.

Jak wyżej powiedziano, są producenci co stosują wtyczki, przede wszystkim do swojego chłodzenia montowanego na tej karcie.

(Grzesiek811) #5

A czy taka karta z gniazdem zasilania 6 pin będzie prawidłowo działać bez podłączonego zasilania czy lepiej szukać wersji bez zasilania 6 pin. Mam mały energooszczędny komputer z małym zasilaczem bez wtyczki 6 pin i myślę o energooszczędnej karcie grafiki.

(Odyniec_Stary) #6

Bez dodatkowego zasilania może się wcale nie uruchomić lub działać niestabilnie.

Co to za komputer? Napisz konkretnie co tam siedzi.

(Skibaa10) #7

Dla mnie to chore. Jeżeli nvidia wydaje karte energooszczędną nie wymagającą dodatkowego zasilania, to poch...re producent i ją dodają? Napewno, że płacic więcej. Modyfikują je, podkręcając. Każdy może zainstalować program do podkręcania grafiki, mp. EVGA Precision. BardO dobry prpgram. Polecam.

A jaka konkretnie potrzebna ci karta?

(Jjoasz) #8

Nvidia nie produkuje kart - dostarcza projekty i specyfikację rzeczywistym producentom - ci mogą ją zmieniać w granicach umowy, z czego skwapliwie korzystają, budując karty znacznie wydajniejsze od 'fabrycznych'...

ps. część producentów dolącza dodatkową wtyczke, ponieważ użytkownicy mogą korzystac z PCI-e 2.0 dostarczającego tylko 75W

(Grzesiek811) #9

Mam HTPC, core i3 4130T z zasilaczem nano 150W. Miał to być komp do oglądania filmów, ewentualnie serwerek, bo malo prądu łyka. Obecnie używam go też na codzień do neu. I tak pomyślałem, czy nie pociągnie jakiejś słabej karty grafiki, co by czasem w gierkę jakąś pyknąć. Aktualnie komp pod obciążeniem bieże 60W. W spoczynku 25W. Myślę, że ma mały zapas na grafikę bez dodatkowego zasilania.

(Ja$) #10

...masz rację kolego moc znamionowa zasilacza pewnie, by wystarczyła do zasilania uruchomionego komputera, ale niestety komputer trzeba uruchomić, a w trakcie tego procesu moc chwilowa jest dużo większa. Dlatego przypuszczam, że komputer się nie podniesie, ale może się mylę - po prostu trzeba to sprawdzić.

GTX 750 Ti  (TDP 60W) nie wymaga dodatkowego zasilania wydaje mi się, że niektórzy producenci, żeby podnieść rangę karty i wydusić "dobrą" cenę dodają dodatkowe złącze zasilania oraz "przerośnięte" układy chłodzenia.

Do twojego kompa - z GTX 750 Ti polecałbym jakiś markowy zasilacz 300-350W (z zapasem) - na Allegro Deltę lub Fortrona można kupić za przysłowiowe grosze.    

(Grzesiek811) #11

Wiem, że fortrony są tanie. Ten komp nie miał być do gier, ale coś mnie naszło.

Pomyślę nad tym. Może zaryzykuję. Wziąłem zasilacz nano ze względu na obudowę. Włożyłem kompa po budzie z DVD onkyo i na zasilacz ATX nie ma tam miejsca. Musiałbym go wybebeszyć.

A to dodatkowe zasilanie pewnie przydaje się przy niereferencyjnych podkręconych wersjach.

(djosdanielos) #12

nie powinno być problemu.nawet jeśli chwilowo zasilacz będzie musiał z siebie wydusić więcej to nic się nie powinno stać.

Na innym forum gostek podłączył takiego potwora gtx 570 pod aerocool 450W i zasilacz stracił żywotność dopiero po 3 miesiącach nieustannego grania.

Jeśli karta będzie potrzebowała wtyczki 6 pin to użyj przejściówki. 100W to max jak ten zestaw pociągnie z gniazdka.U mnie PC z gtx 650 ti boost pobiera do 160W pod obciążeniem , a 750ti pobiera 2 razy mniej prądu.

(Skibaa10) #13

Temat zamykam!