Dodatkowe zasilanie GTX 750 Ti

Mam pytanie. Chciałem się uperwnić, czy nkarta graficzna Geforce 750 Ti wymaga dodatkowej wtyczki zasilania? Podobno jest energooszczędna i nie wymaga dodatkowego poboru prądu od zasilacza komputera ( chociaż w salonie komputronik jeden z pracownikow powiedział, że jest wymagana wtyczka ).

Według specyfikacji Nvidii karta nie wymaga dodatkowego zasilania, jednak niektórzy producenci kart dodają złącze zasilania, np. Asus lub Zotac

Zależy od modelu. Referenty od Nvidia nie mają.

I nie kupuj w komputroniku, jeśli nie lubisz przepłacać.

 

Spokojnie może kupić w komputroniku gdyż, wcale nie jest taki drogi, a i nie ma problemów z reklamacjami.

Sam nie raz kupowałem na komputroniku, i o dziwo wyszło mnie taniej niż na innych sklepach komputerowych.

 

Jak wyżej powiedziano, są producenci co stosują wtyczki, przede wszystkim do swojego chłodzenia montowanego na tej karcie.

A czy taka karta z gniazdem zasilania 6 pin będzie prawidłowo działać bez podłączonego zasilania czy lepiej szukać wersji bez zasilania 6 pin. Mam mały energooszczędny komputer z małym zasilaczem bez wtyczki 6 pin i myślę o energooszczędnej karcie grafiki.

Bez dodatkowego zasilania może się wcale nie uruchomić lub działać niestabilnie.

 

Co to za komputer? Napisz konkretnie co tam siedzi.

Dla mnie to chore. Jeżeli nvidia wydaje karte energooszczędną nie wymagającą dodatkowego zasilania, to poch…re producent i ją dodają? Napewno, że płacic więcej. Modyfikują je, podkręcając. Każdy może zainstalować program do podkręcania grafiki, mp. EVGA Precision. BardO dobry prpgram. Polecam.

A jaka konkretnie potrzebna ci karta?

Nvidia nie produkuje kart - dostarcza projekty i specyfikację rzeczywistym producentom - ci mogą ją zmieniać w granicach umowy, z czego skwapliwie korzystają, budując karty znacznie wydajniejsze od ‘fabrycznych’…

 

ps. część producentów dolącza dodatkową wtyczke, ponieważ użytkownicy mogą korzystac z PCI-e 2.0 dostarczającego tylko 75W

Mam HTPC, core i3 4130T z zasilaczem nano 150W. Miał to być komp do oglądania filmów, ewentualnie serwerek, bo malo prądu łyka. Obecnie używam go też na codzień do neu. I tak pomyślałem, czy nie pociągnie jakiejś słabej karty grafiki, co by czasem w gierkę jakąś pyknąć. Aktualnie komp pod obciążeniem bieże 60W. W spoczynku 25W. Myślę, że ma mały zapas na grafikę bez dodatkowego zasilania.

…masz rację kolego moc znamionowa zasilacza pewnie, by wystarczyła do zasilania uruchomionego komputera, ale niestety komputer trzeba uruchomić, a w trakcie tego procesu moc chwilowa jest dużo większa. Dlatego przypuszczam, że komputer się nie podniesie, ale może się mylę - po prostu trzeba to sprawdzić.

GTX 750 Ti  (TDP 60W) nie wymaga dodatkowego zasilania wydaje mi się, że niektórzy producenci, żeby podnieść rangę karty i wydusić “dobrą” cenę dodają dodatkowe złącze zasilania oraz “przerośnięte” układy chłodzenia.

Do twojego kompa - z GTX 750 Ti polecałbym jakiś markowy zasilacz 300-350W (z zapasem) - na Allegro Deltę lub Fortrona można kupić za przysłowiowe grosze.    

Wiem, że fortrony są tanie. Ten komp nie miał być do gier, ale coś mnie naszło.

Pomyślę nad tym. Może zaryzykuję. Wziąłem zasilacz nano ze względu na obudowę. Włożyłem kompa po budzie z DVD onkyo i na zasilacz ATX nie ma tam miejsca. Musiałbym go wybebeszyć.

A to dodatkowe zasilanie pewnie przydaje się przy niereferencyjnych podkręconych wersjach.

nie powinno być problemu.nawet jeśli chwilowo zasilacz będzie musiał z siebie wydusić więcej to nic się nie powinno stać.

Na innym forum gostek podłączył takiego potwora gtx 570 pod aerocool 450W i zasilacz stracił żywotność dopiero po 3 miesiącach nieustannego grania.

Jeśli karta będzie potrzebowała wtyczki 6 pin to użyj przejściówki. 100W to max jak ten zestaw pociągnie z gniazdka.U mnie PC z gtx 650 ti boost pobiera do 160W pod obciążeniem , a 750ti pobiera 2 razy mniej prądu.

Temat zamykam!