Dodatkowy adapter powerline

Mam zakupiony oraz używam adapter powerline firmy TP (w razie potrzeby mogę wskazać model). Dla jasności napisze że chodzi o przesyłanie sygnału internetu przez sieć elektryczną.

Powstała mi potrzeba by doprowadzić internet za pomocą takiego „kabla” również w drugie miejsce. I teraz mam pytania:

  1. czy wystarczy jak dopóki 1 adapter, czy też muszę kupić kolejna parę ? Czy internet będzie w miejscach (2 adapterach) mimo że od strony routera będzie to podpięte do jednego adaptera?
  2. w razie gdy wystarczy dokupienie jednego adaptera to czy musi to być konkretnie ten model TP jaki mam czy też może być inny albo nawet innej firmy ?

Mi się wydaje, że ten sam model i powinno wystarczyć dokupienie oraz „synchronizacja” adapterów poprzez przyciski… Tak jest z Mesh’em, a z Powerline’em - nie pamiętam - chyba ta sama… ta… no… ta „strefa”? elektryczna musi być. Brakuje mi słowa. :smiley:

Faza. Ale to akurat nieprawda z tą fazą.

Tyle że jak kupowałem to z 8 lat temu i czuje że z tym tym samym modelem to będzie problem. MOże ktoś ma inny model i działa ??

Nie, nie, nie. Powerline pracują w parach i nie robią za routery. Nie ma tam czegoś takiego jak sieć MESH. Owszem, są urządzenia, które są jednocześnie powerline i accespointem WiFI z MESH.

Pytanie jest wiec takie, czemu sprzedają też na sztuki albo w zestawie po 3?

Może jako zapasowe.

Pytaj sprzedawców :wink: O ile sprzedawanie na sztuki ma sens - bo można dokupić jeden w przypadku awarii, to sensu w paczkach po trzy nie widzę. Chyba, że jako punkt WiFi MESH.

Tyle że ja chcę kupić przez internet. W lokalnym mediaexpercie to nawet nie wiedzieli co to :slight_smile:

Natomiast automat odpowiadający w morele jest bez sensu

Ze strony głównej morele zadałem pytanie:„Czy adaptery powerline działają tylko parami? Mam już zestaw 2 adapterów. Potrzebuje jeszcze jedno połączenie. Musze kupić kolejne 2 adaptery czy wystarczy jeden?”

i otrzymałem odpowiedź:
„Adaptery Powerline działają w parach, co oznacza, że potrzebujesz co najmniej dwóch adapterów, aby stworzyć połączenie sieciowe. Jeśli masz już zestaw dwóch adapterów, będziesz potrzebować kolejnych dwóch, aby uzyskać dodatkowe połączenie.”

natomiast to samo pytanie na stronie z produktem

po kinięciu zapytaj fachowca: dało odpowiedź odwrotną :wink:
„Adaptery powerline działają w parach, ale można do istniejącej sieci dodać pojedynczy adapter, aby stworzyć dodatkowe połączenie. W Twoim przypadku, aby dodać jeszcze jedno połączenie, wystarczy zakupić pojedynczy adapter, nie trzeba kupować kolejnej pary.”

i jak mam zgadnąć która odpowiedź jest prawidłowa?

W sumie mogę tam zadzwonić ale czy na telefonie będą mili wiarygodna informację, może pracują na tym, automacie?

Dlatego zależałoby mi raczej na spowiedzi kogoś kto ma i działają mu tylko 3.

To takich userów musisz IMHO szukać na innych planetach :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak, można dodawać kolejne adaptory powerline.

Raczej nie powinno się ich mieszać, mogą nie rozpoznać adaptora innej firmy. W sprawie kompatybilności z wycofanymi typami najlepiej zapytać producenta co poleca.