Dodatkowy dysk do laptopa Lenovo G50-70

Witam serdecznie.

Mam do Was drodzy użytkownicy pytanie.

Posiadam laptopa LenovoG50-70 i chciałbym dodać do niego dodatkowy dysk twardy w miejscu napędu optycznego. Zgodnie ze specyfikacją producenta w tym miejscu znajduje się złącze Sata I. I mam pytanie czy dysk Sata III będzie poprawnie rozpoznawany przez laptopa. Zaznaczę od razu iż nie zależy mi na prędkości. Ma to być po prostu dodatkowy magazyn danych na zdjęcia filmy i muzykę. Dodam też że nie chciałbym dysku zewnętrznego gdy zależy mi na tym aby wszystko było w laptopie.

Mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź.
P.s. z góry przepraszam Adminów, jeżeli założyłem temat w złej kategorii.

Hej

Potrzebna Ci taka kieszeń http://allegro.pl/kieszen-2-5-hdd-9-5mm-sata-ssd-botowalna-zaslepka-i6762970309.html Wystarczy, że włożysz do niej dysk i przełożysz zaślepkę z napędu i będzie działać.

To że kieszeń jest potrzebna to wiem :). Ale poczytałem trochę na zagranicznych forach i sprawa ma się ciekawie. Podobno nie każdy model laptopa od Lenovo jest w stanie przyjąć coś takiego. Nie wiem na ile jest to prawdą, ale w BIOS coś pokombinowali i komputer może zgłupieć, jak nie znajdzie w tym miejscu napędu optycznego, ale to tylko pogłoski. Czas pokaże, bo we wrześniu będę testował to rozwiązania. Kupię kieszeń i będę kombinował ze starymi ale sprawnymi dyskami na SATA 3 :wink: