Dodatkowy ram, czy pomoze?

Witam,

Moj konfig to:

Athlon 2000+,

Soltek 75FRN2

2x256 400mhz (jedne no name’y a drugie Kingston hyperX)

Radeon 9100

To co mnie boli to coraz czestsze ostatnimi czasy zamulki kompa. I zastanawiam sie czy bardzo pomogloby mu wsadzenie 1gb ramu. Duzo programuje i siedze w roznych srodowiskach typu eclipse, builder, photoshop itp.

W chwili obecnej - przy wlaczonym firefoxie (80mb) i open office (65mb) mam wolne 140mb ramu (jakies 27%) - wg everesta.

Pozdrawiam

Zauważysz głównie różnicę po szybkości ładowania systemu i programów. Wywal te no name’y i kup jeszcze jedną kość kingstona.

Nie napisałeś nic o systemie :frowning:

Jednakże RAM 2x256 400mhz , zwłaszcza gdy

jedna jest no name, to nie jest dużo.

Zwłaszcza przy tak pamięciożernych programach

Patrzyłeś na parametry obu kości - są jednakowe ?

win xp…

Raczej nie sa jednakowe… To co radzicie? Wywalic 256 no name i do kingstona dokupic 1gb?

Moglibyscie podac mi linki do pamieci, ktore proponujecie?

http://allegro.pl/4294_ddr_dimm.html?order=t&view=gtext

Dziekuje :slight_smile:

http://allegro.pl/item311659141_strefa_ … tanio.html

ja ci polecam 2 takie… ona mają cl2.5 a kości 1gb mają cl3…

i na moim 2 kompie właśnie mam te kingstony i chodzą na cl2.0 :wink:

zwroc jeszcze uwage w ktory slot wsadzisz kosci -

Memory

3 184-pin DIMM sockets

Supports 3 DIMM DDR 200/266/333 (Max. 3GB)

Supports 2 DIMM DDR 400 (Max. 2GB)

bodajze zolte na tej plycie - sa oznaczone

Są i 1GB z 2,5, ale po co je kupować, kupić tańszych 3.0 1GB (Goodram, Corsair VS, Kingston, lepiej mieć więcej wolniejszych niż mniej szybszych.

Patrze w manuala plyty i nie widze nic na temat tego ze dla DDR400 sa specjalne sloty… zawsze cisnalem gdzie popadnie :slight_smile: skad takie info?

Pozdrawiam

facet nie kumasz angielskiego choć ciutkę?? jest napisane iż płyta wyposażona jest 3 sloty typu DIMM DDR z czego 3 sloty obsługują ddr200/266/333Mhz i w tym dwa (dual) obsługujące ddr400 po 1gb na slot max. reasumując sprzedaj te ramy co masz i kup 2x512 kingston,goodram,kingmax cl 2,5 (lub wolniejsze - cl3).

ze strony producenta, jesli chodzi o wersje -L:

dimm-slots.jpg

model -RL/RS juz tego nie mial