Dodatkowy RAM do HP 6730b opłaca się?

Witam, mam pytanie tak jak w temacie. Opłaca mi się po 3 latach do tego lapka dokupić RAM? Obecnie mam 2GB RAMu czy jak dokupie kolejnie 2GB to będzie różnica np w grach i żeby spokojnie używać Windows 7, opłaci się? Czy lepiej dać sobie spokój? Za około pół roku i tak planuje nowego kompa kupić ale do tego czasu muszę używać tego lapka a coraz bardziej mam dość używania XP… W sumie to chodzi o jedną grę, na XP działa dobrze nie rwie się itp a na 7 rwie ale chociaż mam więcej klatek. Od czego to może zależeć? Może na win7 doinstalować biblioteki DX9 bo w sumie moja karta graficzna obsługuje DX10. Ale z tego co pamiętam na win7 użycie pamięci jak miałam odpaloną grę było bliskie 100%. Nie wiem co z tym robić a koniecznie chcę się w końcu przesiąść na Win7. Proszę o odpowiedź

Oczywiście lepiej mieć więcej pamięci,system lepiej pracuje. Dla systemu Windows 7 4GB to wystarczająco dużo pamięci,natomiast XP wykryje 3,5 ale i tak powinien być wyższy komfort korzystania z systemu.

windows 7 zjada o 300mb więcej pamięci od xp.

Według mnie nie opyla się dokupować więcej ramów , a 2gb na win7 wystarczą :slight_smile:

grałem w gta4 na winodows 7 z 1gb ram (nie było to płynne granie ale da się)

Wiem ze win7 dobrze chodzi na 2gb ram dopóki nie odpalę gry ale ja przeważnie gram.

hih :slight_smile: to jeżeli nie musisz specjalnie jakoś zbierać hajsu to możesz kupić i wyjdzie to na dobre.

wtedy już tylko ograniczeniem będzie karta graficzna której niestety w laptopach nie da się modernizować :frowning:

No w sumie 100zl to nie fortuna więc mogę sobie pozwolić ale ciekawe jak to będzie. A przy kupnie to mam patrzeć tylko na 2GB, SO-DIMM i 800MHz? czy coś jeszcze?

czara , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Nie musi być ani 2 GB ani 800 MHz, tylko że jak kupisz szybszą/wolniejszą to wszystkie będą pracować z szybkością tej najwolniejszej.

No to lepiej i tak kupić 800MHz i że ponoć lepiej mieć dwie równe kości :slight_smile: a co to są te Dual Chanel? ponoć na mojej płycie głównej są takie sloty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

Tzn raczej chyba nie ma sensu jeszcze to brać pod uwagę? bo tą co mam teraz to jest Single Channel

Moim zdaniem, skoro masz już 2GB RAM, to najwięcej zyskasz zmieniając HDD na SSD (albo na szybszy HDD). Ma to też taki sens, że skoro za pół roku planujesz kupić nowy sprzęt - to możesz to zaplanować tak, że w nowym będziesz mógł wykorzystać teraz kupiony dysk SSD.

Proponuję ściągnąć bezpłatny program http://www.dobreprogramy.pl/System-Info … 13062.html i sprawdzić jaka pamięć jest zainstalowana w komputerze w chwili obecnej - w szczególności rodzaj, typ, częstotliwość. Następnie proponuję rozejrzeć się za kością o najlepiej identycznych parametrach.

Z Wikipedii:

Pozdrawiam.