Dodatkowy RAM w Lapku

Witam ! Posiadam Laptopa ASUS x54c i chciałbym dokupić do niego RAM.
Laptop posiada wbudowaną pamięć RAM DDR3 1333 MHz SDRAM *1(info ze strony producenta )
Posiadam jedno wolne gniazdo , współczynnik SODIMM …
Tu pytanie czy mogę dodać do laptopa kość PAMIĘĆ RAM HYNIX 4GB DDR3 SODIMM 12800 PC3
(https://allegro.pl/pamiec-ram-hynix-4gb-ddr3-sodimm-12800-pc3-i7616085066.html)
Dziękuję z góry za dobre odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

Powinna hulać, oczywiście będzie pracować na taktowaniu 1333 MHz a nie maksymalnym 1600 MHz, tak jak obecne pamięci.
W sumie mógłbyś otworzyć komputer i dokładnie sprawdzić jakie ramy są zamontowane oraz dokupić identyczną drugą.

1 polubienie

Możesz także sprawdzić model obecnej pamięci korzystając z programów do identyfikacji sprzętu, np. speccy

1 polubienie

Obecny moduł pamięci jest wlutowany w płytę główną, a lista kompatybilnych pamięci na pewno jest do znalezienia w sieci.

1 polubienie

Tak oglądnąłem parę filmów informacyjnych ale chciałem wiedzieć czy wszystko z współczynnika SODIMM będzie działało poprawnie

Wlutowana pamięć więc nie sprawdzi, te mają bardzo kiepską kompatybilność.
Trzeba próbować albo opierać się na doświadczeniach innych.
Najlepiej iść do sklepu niech dobiorą kość która zagra ale tu nie ma oszczędzania.

1 polubienie

SODIMM to ogólne oznaczenie pamięci laptopowych.
DIMM to stacjonarne.

Jak napisane w systemie tak i ja napisałem

Znaczy wiesz nie tyle co oszczędność co fakt że składam kompa a lapka chcę tylko rozbudować ale mogę też kupić nowe , mi tu bardziej chodzi czym się kierować w doborze …


A to ???

I znalazłem coś takiego
W przedziale Specyfikacje (NOTE) na angielskiej stronie producenta
DDR3 1333 MHz SDRAM, 2 GB, OnBoard Memory, 1 x SO-DIMM socket for expansion up to 6 GB SDRAM
DDR3 1333 MHz SDRAM, 4 GB, OnBoard Memory, 1 x SO-DIMM socket for expansion up to 8 GB SDRAM

Udzieliłem ci odpowiedzi, miałem problem z podobnym laptopem, z pakietu 10 różnych kości nie akceptował żadnej.
Najprościej będzie iść do sklepu i dobrać kość z którą ruszy.
Unikniesz chybionego zakupu.

Spoko dzięki za pomoc :grinning: