Dodatkowy router w sieci UPC

Witam,

Zastanawiam czy istniej możliwość wykorzystania jednego z dwóch routerów które leża mi w szafie (Vodafone model HG658c oraz  Eircom model NETOPIA 2247NWG) jako mostek pomiędzy routerem UPC który udostępnia internet poprzez WI-FII (model EVW3226, producent UBEE) np z zestawem kina domowego z wykorzystaniem kabla eth od jednego z dwóch wyżej wymienionych routerów. Innymi słowy coś na zasadzie adapterów Powerlink (nadajnik wi-fii = UPC, pośrednik-wi-fi/LAN to HG658c  lub 2247NWG i docelowo po kablu do np TV). Nie znalazłem w sieci nic na temat konfiguracji wyżej wymienionych routerów jedynie kilka wskazówek jak skonfigurować dodatkowy router jednak żadne z nich nie współpracują  z moimi zabytkami :slight_smile:

Jeżeli ktoś z użytkowników forum przerabiał podobny wątek będę wdzięczny za spostrzeżenia i wszelkie wskazówki.

 

Pozdrawiam 

Nic nie znalazłeś bo posiadane przez ciebie urządzenia nie posiadają opcji ap-client. Musisz posiadać urządzenie posiadające w/w funkcję lub zmienić ich oprogramowanie, jednak z tego co widzę nie ma też alternatywnego softu do twoich urządzeń. Reasumując trzeba kupić nowe.

@drobok Dziękuje za odpowiedz.

Porównując cenny routerów i power-linków postawiłem na to drugie rozwiązanie. Koszt 30e konfiguracja plug and play. Spełnia moje oczekiwania i myślę ze dla laików jest doskonałym rozwiązaniem.

Pozdrawiam