Dodatkowy wentylator - molex


(Gigabyters2) #1

Siema jestem laikiem jeżeli o to chodzi i mam do was pytanie chciałbym trochę ochłodzić mojego kompa co za tym idzie pododawać wentylatorki. I teraz tak interesuje mnie ten wentylator http://allegro.pl/item1195616068_silent ... 3_6db.html i podpinam go pod 3-pinowe gniazdo na płytce i jest git ale chce jeszcze jeden wentylatorek 80 jakąś http://allegro.pl/item1193975510_acutak ... 4_9db.html i chciałbym go podpiąć pod molexa i jakby mi ktoś powiedział gdzie ten molex w kompie jest... czy może muszę kupić jakieś rozgałęźniki. Moja płyta głowa to Gigabyte 945GZM-S2. Dam wam jeszcze kilka zdjęc z mojego kompa http://img251.imageshack.us/i/dscn0270i.jpg/


(Umx) #2

Złącze popularnie zwane Molex to nic innego jak złącze zasilania dysków twardych i DVD z gniazdem ATA, czyli starszych napędów.

Każdy zasilacz, stary i nowy, mają takie wtyczki więc bez problemu podłączysz te wentylatory bezpośrednio do przewodów wychodzących z zasilacza.

Nie musisz niczego dodatkowego dokupować nawet jeśli nie masz w zasilaczu wolnego kabla Molex, ponieważ podany przez Ciebie wentylator ma wtyczkę "przejściówkę", dzięki czemu będziesz się mógł wpiąć w dowolny, już zajęty kabel Molex.


(Martini M) #3

Cześć,

To tak: Molex to normalne złącze do HDD/CD-Rom'u. Na fotkach nie widać ile masz molexów (te białe złączki). Jedna jest na pewno i coś do niej jest podłączone. Jeżeli nie masz wolnej takiej wtyczki to będzie Ci potrzebny rozgałęźnik z jednego molex'a na (min) dwa np. coś takiego:

http://allegro.pl/item1183661205_rozdzi ... ak149.html

Mam nadzieję, że z połączeniem już sobie poradzisz.

Powodzenia.


(Gigabyters2) #4

dobra dzięki ;] :smiley: ciesze się że w tak krótkim czasie dostałem odpowiedź pozdrawiam