Dodatkowy wentylator w obudowie

Gdzie zamontować dodatkowy wentylator w obudowie CoolerMaster CM 690 II Advanced RC-692-KKN2 aby polepszyć obieg powietrza …

Obudowa posiada wmontowany wentylator z tyłu, z przodu oraz jeden na górze . Ja zamierzam zamontować jeszcze jeden 120mm 2000 obr tylko gdzie by było najlepiej?

Tam gdzie masz na niego miejsce?

A co ty chcesz tym wentylatorem osiągnąć? Już chyba tylko mieszanie powietrza wewnątrz obudowy.

Jeden wiatrak (ten z przodu) ma tłoczyć powietrze do obudowy a drugi (ten z tyłu) wyciągać i wydmuchiwać na zewnątrz.

Trzeci jest zbędny.

To byłby już trzeci bo jeszcze jeden jest na górze. Biorąc pod uwagę że masz jeszcze wiatrak na procku, w zasilaczu i na grafie to masz ich razem 6 i chcesz siódmy. Hmmm może po prostu sprawdź jakie podzespoły mają największą temperaturę i zamontuj wentylator tak aby wspomagał chłodzenie właśnie tych podzespołów.

Ja mam oprócz proca karty i zasilacza jeszcze 6 wentylatorów !!

Ok. Skąd mam wiedzieć czy wentylator wypycha czy wtłacza powietrze. To kwestia sposobu montażu? Jak go zamontowac by wtłaczał? Frontem śmigieł w którą stronę … wnętrza czy zewnętrznej strony obudowy? Wydaje mi się, że jeśli ma wtłaczać to musi być frontem śmigieł do zewnątrz poniewaz to one zagarniają powietrzę do środka - ale mogę się mylić.

Na wentylatorze masz strzałke. Przypatrz się :slight_smile:

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=4355

Nie widzę na nim żadnej strzałki.

Na obudowie musi być.

Nie ma, ale to nie ważne.

Mam natomiast takie pytanie, w tej obudowie zasilacz montowany jest na dole, czyli jego wiatrak jest skierowany ku dolnej cześci obudowy, czy on wtłacza czy wyciąga powietrze z obudowy? Układ tych łopat sugerowałby, że wciąga powietrze.

Zasilacz to corsair 850 W TX850v2

Zastanawiam się nad tym poniewaz jesli je wciąga, to ten dodatkowy wentylator zamontuje u góry w celu wyciągnięcia z obudowy powietrza, a jeśli wyciąga, to zamontuję go na dole w celu wtłaczania powietrza.

Czemu?

Bo sami pisaliście, że gdy ilość wentylatorów wtłaczających jest większa niż wyciągających to robi się w środku mikrofalówka, a skoro zasilacz by wciągał powietrze, w obudowie jest już wbudowany jeden wentylator wciągający … to mam 2 wciągające i 2 wysysające (+ 1 dodatkowy, który muszę jakoś rozdysponować). Pytanie jak nim zarządzić?

Jak rozumiem chodzi o to, że wentylator w zasilaczu po prostu jest skierowany tak, że zasysa powietrze spod spodu obudowy (jeśli tylko obudowa ma stosowne otwory)? Jak tak, to zasilacz w takim przypadku w ogóle nie bierze udziału w obiegu powietrza w obudowie. Taki zresztą był zamysł konstrukcji obudów z montażem zasilacza na dole :wink:

T luk ma rację , zasilacz tu nie ma znaczenia , bo wciąga powietrze z dołu a wypycha go z tyłu obudowy . Jak masz ten wentylator co w linku to jak zamontujesz go tą kolorową naklejka do ścianki to bedzie wpychał powietrze , a jak inaczej to wyciągał !

Ok, a powiedzcie mi, jak w tej mojej obudowie zmaontować ten wentylator z przodu u góry? Nie ma tam żadnego stelaża, gdzie moglbym to zamontowac dlatego pytam.