Dodatkowy wentylator w obudowie

Ostatnio wysokie temperatury zarówno na dworze jak i w moim PC skołoniły mnie do tego aby kupić dodatkowy wentylator do obudowy. Mam w obudowie miejsce (80x80) ale nie wiem jaki sprzęt wybrać aby był skuteczny, gdzie moge go podłączyć na płycie głównej oraz czym przykręcic go do obudowy.

Mam nadzieje ze pomozecie.

img0133qs8.th.jpg

img0132mr6.th.jpg

no podłączyć go możesz do gniazda 3 pin na płycie głównej (takie do ktorego jest podłączony wentyl od procka) …

jeśli masz zajęte już te gniazda to do molexa :slight_smile:

co do wentylatora to …

polecam jakiś arcting coling :stuck_out_tongue:

hm… niemam pojęcia ale zwykle służą do tego śróbki :lol:

powinny być razem z wentylem

Najlepiej to jak byś kupił 2 wentylatory jeden z przodu [pobierający powietrze] i jeden z tyłu wyciągający powietrze, jak nie masz wolnych złącz 3 pinowych to możesz dokupić za ok. 6 zł przejściówke [musisz wtedy mieć wolnego 1 molexa].

Te otworu w ubudowie do przykrecenia wetylatora sa troche duze takze nie wiem jaka wielka musi być śruba :o (ale jakos dam rade) właśnie nie mam gniazd 3 pinowych i kupie przejśćiówke. Najważnieszy jest sam wentylator o którym mało mi napisaliści. AC mam juz na procku jak zapewne widać i jestem zadowolony takze moze i macie racje. Moze podajcie jakies konkretne przykłady z allegro.

Np taki posiada ręczną regulacje obrotów

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=116463712

lub

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=116269179 > stałe obroty

są jeszcze z czujnikiem temeperatury ale tych Ci nie polecam, aha o srubki sie nie martw każdy z nich je zawiera i niekiedy mają już przjściówke z 3 pin na molexa :slight_smile:

Widze ze jest tez ten sam model z automatyczna regulacja obrotów … dzięki za pomoc.

Te otwory są standardowe takie jak i w zasilaczu :stuck_out_tongue: śrubki dostajesz prawie zawsze razem z wentylem ( oczywiście jeśli kupisz jakiegoś średniej klasy i wyższej ) nie polecam wentyli najtańszych (takich jak w wiekszości sklepów z elektroniką) ponieważ są głośne i szybko padają. Chcesz mieć dobre chłodzenie kup AC, chcesz mieć dobre i w miare ciche chłodzenie kup Revolteca albo coś innego firmowego, chcesz mieć naprawde dobre i naprawde ciche chłodzenie to kup PAPSTA, moze wydasz troche kasy ale satysfakcja gwarantowana.

w Tym momencie w mojej obudowie pracują 2 wentyle… na procku i w zasilaczu, na CPU chodzi Freezone a w zasilaczy Revoltec 12cm temeratury wyglągają tak:

CPU: 39C (30C za oknem)

NB:38C

HDD:31C

pragne zauważyć że właśnie AC jest dobre i chłodne :slight_smile:

mam na procu colera tej firmy i dwie 80-tki w budzie i kompletna cisza

i co najważniejsze niezauważyłem w ogóle wzrostu temperaturki przez te upały :smiley:

Kupiłem dwa wentylatory ARCTIC COOLING FAN PRO 2L+ REG.OBR .LED 14dB. Jednego zamontowałem z przodu drugiego z tyłu obudowy. Tak jak mi poleciliście zakupiłem rozgałęźnik na 3 pin.

wygląda to teraz tak:

img0005sp0.th.jpg

img0004jd4.th.jpg

img0002lz6.th.jpg

img0003fp1.th.jpg

Po ustawieniu wentylatorów na 2500 rpm temperatura spadła znacząco.

Dzieki za propozycje i pozdrawiam.