Dodawanie danych do bazy danych

Mam Pytanie stworzyłem sobie przykładową bazę danych w sql2005 i przeglądam ją sobie w formatce którą wcześniej stworzyłem w C# Przeglądam za pomocą DataGridView . I mam pytanie stworzyłem sobie 3 formatkę na której umieściłem 3 Textboxy za pomocą których chciałbym wpisywać dane do tabeli .Umieściłem przycisk który otwiera następną formatkę iiii Mam pytanie jak zrobić zeby to co wpisze do texboxów wpisywało dane do tabeli ??? jakiego mam użyć komponentu SQL command ? TableAdapter ? Dziękuję za Jakąkolwiek podpowiedź

Można to zrobić na kilka sposobów…

  1. W menu (File, Edit… ) masz takie coś jak Data… rozwijasz to i widzisz ShowDataSource… klikasz na to… po lewej stronie pojawi się właśnie ten dataSet z którym masz połączenie… (elementy twojej bazy danych)… Wystarczy, że po kliknięciu tej tabeli z którą jesteś połączony, rozwijasz listę dostępnych formatów i znajdujesz: Details… przenosisz na Form i… zero kodu do pisania…

  2. Za pomocą kodu… (mój ulubiony sposób)… Zapewne masz utworzone zapytanie Insert… wówczas właśnie jak napisałeś (przypuśćmy że jest to tabela o nazwie table1)

table1tableAdapter.InsertQuery(textBox1.Text, textBox2.Text, textBox3.Text);

gdzie textBox1.Text to wartość do wpisania do pierwszej kolumny itd…

Ale musisz InsertQuery utworzyć… np za pomocą Edit DataSet in Designer (też znajduje się w ShowDataSource)…