Dodawanie do biblioteki folderu sieciowego

Witam,

Mam w domowej sieci kilka komputerów i na jednym z nich (Windows XP) udostępniam muzykę, chciałbym dodać ją do biblioteki w Windows 7.

Wszystko byłoby ok, na komputerze który to udostępnia mam indeksowany ten folder, znajduję go w sieci, klikam, żeby dodał go biblioteki, ale wyskakuje błąd:

mlblad_biblioteka.png

Z tego co mi wiadomo sposobem na to jest włączenie opcji “Zawsze dostępne w trybie Offline”, lecz równie dobrze mógłbym po prostu przekopiować całą zawartość na docelowy komputer, bo na tym to polega, a tego nie chcę. Może ktokolwiek orientuje się, jak to ominąć i tym samym dodać do biblioteki folder sieciowy bez konieczności przenoszenia jego zawartości na dysk.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Dodane 05.09.2009 (So) 1:44

Ok, po chwili wytężonego kombinowania jak koń pod górę problem dał się rozwiązać. Dla osób zainteresowanych piszę co należało zrobić.

Otóż na drugim komputerze mam również zainstalowaną kopię Windows 7 (nie korzystam z niego na co dzień) i po przełączeniu się na nią bez problemu udało mi się połączyć do grupy domowej, to dzięki temu małemu szczegółowi udało się dodać do biblioteki na laptopie folder z muzyką na pc, pojawił się on również w Media Playerze. W ogóle po połączeniu do grupy domowej wszystkie udostępniane pliki w sieci są niemal tak samo łatwo dostępne jak pliki lokalne, są indeksowane i w ogóle. W tym momencie nastąpiła u mnie chwila zwątpienia, gdyż przecież nie chciałem korzystać (przynajmniej na razie) na pc z Windows 7. Przelogowałem się z powrotem na xp i ku mojemu zdumieniu, kiedy system się uruchomił na laptopie w bibliotece pojawił się udostępniony wcześniej na pecetowym win7 folder. W taki oto sposób udało mi się ominąć nieomijalne i dodać do biblioteki w win7 folder sieciowy. Niestety taki folder zważywszy na to, iż tak na prawdę nie jest indeksowany jest bardzo trudny do przeglądania.