Dodawanie do filmu obrazka

Siemq , jak w temacie. Nie - nie chodzi o dodawanie obrazka przed klipem tylko na klipie , bo chce wrobić kumpla , że UFO leciało nad moim blokiem :smiley: Oczywiście , filmik zrzucony na kompa jest , a obrazek z kulką i z białym tłem już zrobiłem (ma jakieś 1 cm). Oczywiście , obrazek ten będzie na klipie na kilku klatkach i będzie się poruszał. Dysponuje programem takim jak SonyVegas , ale może ktoś ma sposób w jakimś innym programie (chętnie ściągne). Z góry dzięki , narq.

McFreak , powinieneś to zrobić chociażby w systemowym Windows Movie Makerze.

Olcia , oj raczej nie , to nie jest tak rozbudowane narzędzie , możliwe , że się mylę , ale chyba nie.

Tam możesz zrobić obrazek przed klipem , ale nie na.

VideoSpin, albo Sony Vegas.

może jakiś tutorial dla SonyVegasa , bo wiem że nim się da, trochę się bawiłem ale nie wiem. Co do VideoSpin , zaraz spróbuje.

ref

Możesz zrobić w Movie Markerze, ale podziel film w miejscu w którym wstawisz zdjęcie.

@up

mogę wiedzieć w jaki sposób?

W uleadzie można to w bardzo łatwy sposób zrobić

@up

zaraz ściągne :wink:

macie coś innego?

edit:

właśnie widzę , że jest dość dobry i łatwy , tylko jak ustawić przezroczystość?

Zobacz jeszcze VirtualDub

VirtualDub sprawdzałem , nie da się chyva

Wykonalne, choc nieco bardziej ‘skomplikowane’.

  • Przygotowanie pliku graficznego BMP z jednolicie niebieskim, zielonym lub czerwonym tłem (dookoła obiektu),

  • zastosowanie filtru Logo Donalda Grafta - po ‘załadowaniu’ pliku BMP, włączenie Transparent color i ustawienie przeźroczystości (255) dla koloru będącego tłem oraz oczywiście pozycji na ekranie i innych parametrów,

  • przy wykorzystaniu curve editor oraz smart rendering, możliwa jest rekompresja tylko zmienianego fragmentu zamiast całego wideo.

W edytorach NLE jest ‘łatwiej’.

BTW

Szukaj opcji związanych z konfiguracją maski i klucza chrominacji.

@up

sorry jestem naprawdę zielony i tępy - nie znalazłem :confused:

  • Ulead Video Studio - jest taka możliwość (sprawdzone).

  • Pinnacle VideoSpin - brak (sprawdzone).

  • Pinnacle Studio Plus lub Ultimate - z opisu wynika że jest.

  • Sony Vegas Movie Studio - nie miałem okazji sprawdzić, ale wydaje mi się że powinno być.

BTW

_ Nakładanie _ + konfiguracja maski i klucza chrominacji (ustawienie przeźroczystości koloru tła i inne).

Nie mam w tej chwili zainstalowanego Ulead, więc dokładniej nie mogę napisać.

O , dzięki , mam , poradziłem sobie. A wiecie jeszcze jak zrobić , żeby ona się przemieszczała w kilku klatkach?

Wiem , że się da tak klatka po klatce , ale ja się pytam czy jest , że normalnie bez trudu przemieszczasz cm po cm “ufo” :D?

bo to wygląda tak: pierwsze 3 klatki: ufo w jednym miejscu , kolejne klatki ufo przechodzi o 3 cm dalej , i potem też o 3 cm dalej , to widać , że to fotomontaż , nie da się tak , że tak co 0,5 cm? bo ja to na oko przemieszczam tak i efekty beznadziejne.

powiem wam jeszcze , że wstawiłem film 30 mb i: przy tworzeniu .avi zrobiło się 80 MB w 2 minuty , gdzie w Windows Movie Makerze 20 mb ładuje się 10 minut bez straty jakośći :smiley: