Dodawanie drukarki z livebox do ElementaryOS


(mateuszg2521) #1

Witam posiadam drukarkę canon ip1300 którą mam podłączoną do liveboxa 2.00. Z poziomu windowsa dodanie tej drukarki ejst stosunkowo łatwe "http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317319,title,Livebox-20-konfiguracja-drukarki,helparticle.html" jednak na moim elementary jest to trudne nie wiem jak dodać tą drukarkę. Juz na początku gdy bezpośrednio podłączyłem drukarke do mojego linuxa był problemy ale poradziłem sobie z nimi jednak teraz gdy próbuje dodać drukarkę sieciową do systemu nie udaje mi się to. Dodać drukarka mi się dodaje jednak gdy klikam drukuj stronę testową wyskakuje komunikat błąd drukarki "connecting to device" a i jsc 1 nie wiem jakim sposobem dodać gdyż mam ich kilka mianowicie są takie :

1.urządzenia : proszę podać adres URI

2.drukarka sieciowa : znajdź drukarkę sieciową

                                  AppSocket/HP JetDirect

                                  Internetowy protokół druku ipp

                                 Internetowy protokół druku  https

                                Internetowy protokół druku  ipp14

                               Internetowy protokół druku  ipps

                               host lub drukarka LPD/LRP

                               Drukarka Windows przez Sambę

 

Proszę o pomoc ! Gdyż ja nie umiem sobie z tym poradzić :slight_smile:


(GioWDS) #2

Kliknij na znajdź drukarkę sieciową :stuck_out_tongue:


(mateuszg2521) #3

Nie to nic nie daje. Proszę o dokładniejsze dane :frowning:


(GioWDS) #4

A próbowałeś wpisać adres http://192.168.1.1:631?


(mateuszg2521) #5

Tak i to nic nie dało :frowning:


#6

A może napiszesz co dało? Mamy każda najdrobniejsza informację z Ciebie wyciągać?


(mateuszg2521) #7

Już mówię drukarka się dodaje jednak jak klikam drukuj stronę testową to wtedy drukarka nie odpowiada a w rogu jest napis “connecting to device” oczywiscie drukarka jest podlaczona do liveboxa 

 

Dodawałem drukarkę już kazdym sposobem i za kazdym razem jest to samo… :frowning: dodam że gdy drukarka jest podłączona bezpośrednio do linuxa to działa.


(-Łukasz-) #8

Upewnij się, że przy dodawaniu drukarki sieciowej wybierasz sterownik, który działa przy połączeniu USB. Ewentualnie spróbuj dla dodanej poprawnie drukarki przez USB zmienić adres pod jakim się znajduje z usb://*** na http://192.168.1.1:631.

Jakieś zrzuty ekranu jak to obecnie u Ciebie wygląda mile widziane. Oczywiście drukarka musi być włączona podczas jej dodawania zarówno sieciowo jak i lokalnie.


(mateuszg2521) #9

Próbowałem zmieniac adres też to nic nie daje. Wiem lokalnie jest dodana i sterownik dziala na lokalnym polaczeniu jednak na sieciowym nie dziala dobrze jutro dodam zrzuty ekranu i pomyslimy.