Dodawanie komentarzy w blogspot nie działa poprawnie

Witam
Dziś od kumpla dostałem info, że nie może dodać u mnie na blogu komentarza jako anonimowy. Co zaznaczy obrazki i klika zweryfikuj, to na nowo i tak bez końca. Sprawdziłem to, i faktycznie tak jest. jak by ta cała recaptcha przestała dobrze funkcjonować. Dla tego wolę wordpress. Wy też tak macie?

Raz tak miałem jak chciałem ukryć w Google jakiś głupi wpis z naszej klasy, ostatecznie się poddałem - w innych miejscach zazwyczaj przechodzi za pierwszym razem, rzadziej za drugim.

U mnie za pierwszym razem nie działa. Masz obrazki z tekstem, aby zaznaczyć wszystkie znaki drogowe, lub sklepy, czy ulice. To zaznaczam i co zaznaczę, to obrazki znikają i pojawiają się nowe. Gdy szybko zaznaczę, zanim znikną i kliknę zweryfikuj, to lipa. Poczułem się tak, jak by google mi powiedział, że jestem głupi, bo nie umiem zaznaczyć obrazków. Takie mam wrażenie a kiedyś po zaznaczeniu dobrze działało.

Niestety mam taki sam problem na różnych stronach, raz działa dobrze raz nie. Gdy wypełnię wszystko strzałka do wysyłania wiadomości jest nadal nieaktywna.
https://imgur.com/0cherw9