Dodawanie muzyki do filmików na yt

Witam,

 

Nie znalazłem lepszego działu na to pytanie. Chcę utworzyć amatorski filmik, przeznaczony dla pewnej grupy osób ( nie będzie miał dużego ‘rozgłosu’). Teraz pytanie: czy mogę dodać do filmiku piosenkę np The Prodigy, w opisie bym dodał info (autora oraz tytuł) i czy to będzie legalne? Czy mogę tak zrobić?

 

Pozdrawiam

Teoretycznie nie. Ale jeżeli nie będziesz na tym zarabiać, to konsekwencje Ci za to nie grożą, najwyżej usuną/zablokują/wyłączą dźwięk/dodadzą reklamy - ta ostatnia opcja jest najbardziej prawdopodobna.

Nie mam zamiaru na nim zarabiać. Mogą sobie dodać swoje reklamy. Czyli jeśli tak zrobię, mogę czuć się bezpiecznie? :slight_smile:

Nie, ponieważ autor może dochodzić swoich roszczeń. Poza tym rozprowadzasz czyjś utwór. Jeśli to ma być grupa osób, np. znajomi, najbezpieczniej moim zdaniem będzie udostępnić film jako niepubliczny (taka opcja przy publikowaniu filmiku) i zobaczą go jedynie osoby, które dostaną link do filmu, a nie wszyscy, którzy przeglądają filmy na YT (filmy publiczne).

To jest właśnie teoria i praktyka.

Teoretycznie nie możesz tego robić (no, praktycznie niby też).

Ale jak już to zrobisz to YT najpewniej wykryje utwór, wstawi reklamy na których oryginalny twórca zarobi i tyle… Zablokowanie filmiku to największe konsekwencje jakie mogą Cię spotkać. Co innego gdybyś miał miliony subów, partnerstwa i zarabiał hajs na takich filmikach, wtedy już mogłoby być większe zainteresowanie.

 

W przypadku filmów niepublicznych YT i tak wykrywa utwory. Jeżeli wykryje ten konkretny to dostaniesz o tym maila, że będą reklamy, jednak można się odwołać od tego powołując się na dozwolony użytek osobisty.

A  odwołanie  da tyle  co psu  na buty :wink:

 

Najlepiej korzystać z muzyki legalnie udostępnianej w internecie i nie będzie z  tym najmniejszych problemów.

Film mogę zrobić jako prywatny (udostępnianie linka). Jeśli jest taka możliwość, to mogę go nawet zgłosić, żeby dodali sobie do niego reklamy, byle by było to legalnie.

 

Jest taka możliwość?

Możesz zupełnie legalnie udostępniać posiadane utwory rodzinie i najbliższym znajomym, aczkolwiek nie jestem pewien jak się to ma do wciepnięcia tego do własnego filmu.