Dodawanie napisow do filmu

wiem ze napisy powinny byc w tym samym folderze i miec taka sama nazwe co film robie tak ale gdy otwieram film to napisow nie ma. co mam zrobic?

witam

nie zabardzo wiem o co Ci chodzi, czy nagarłeś to na płytke i w odtwazraczy dvd chcesz odpalić czy normalnie na kompie?

jeśli na kompie to powinno pójść odrazu a jak nie to otwórz je poprostu ręcznie.

A na to co piszesz w temacie posta to zupełnie co innego, to jest wklejanie na stałe napisów do filmu (ja robie to bodajże avirecomp)

pozdro

Chyba chodzi o odtwarzacz:

  1. nazwy .avi i .txt powinny być identyczne;

  2. najlepiej skrócić nazwy do 8 znaków - działa zawsze.

Te uwagi dotyczą również niektórych odtwarzaczy.

gugu007 tak wlasnie robilem ale nie dziala a sposob Grzeska 30 jest dobry ale tylko do fimow .avi. czy jest taki program ktory dodaje napisy do filmow w innym formacie.

Tak naprawdę to do końca nie wiem o co Ci chodzi?

Może najpierw napiszesz co masz ,co chcesz osiąnąć i na czym chcesz odtwarzać?

Bo tak to jest wieczne zgadywanie o co Ci chodzi.

Ja np.stosuję program Sub2Divx w którym plik filmowy avi łączę z napisami w formacie srt i otrzymuję gotowca w Divx który mogę odtwarzać na DVD nie kłopocząc się po drodze o nazwy folderów czy tym

podobne sprawy.

Może to Cię zainteresuje?

Pozdrawiam.

tak o to mi chodzi ale chcialbym dodawac napisy do filmu (tak jak ty piszesz) ale nie tylko do .avi

Ja korzystam z programu Sub2Divx jednak po utworzeniu nowo powstałego filmu napisów nie ma. Co może być problemem. Zainstalowałem Divx 6.6 oraz postępowałem zgodnie z instrukcją ze strony http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-128.html . Jest tam zamieszczony przykładowy film z napisami i również ten film po otwarciu nie posiada napisów. Potrzebuje dodać napisy do filmu aby móc je później odtwarzać na telefonie komórkowym…czy takie rozwiązanie umożliwi mi odtwarzanie filmów na telefonie?

Zainstaluj kodek ffdshow (najlepiej cały pakiet k-lite full). Włącz dany film, w prawym dolnym rogu (tzw. tray) pojawia się czerwona ikonka z napisem “FFv”. Klikasz na nią 2 razy. Po lewej stronie jest lista i zaznacz “subtitles”. Pojawi się (po prawej stronie) pole “file”, wybierasz plik .txt z napisami. Potem dajesz “font” wybierasz wielkość/kolor. To wszystko.

Ja Ci polecam Subtitle Workshop (free), możesz w nim zsynchronizować, lub poprawić napisy

A do formatu DVD skonvertuj ConvertXtoDVD