Dodawanie newsów - skrypt

Witam…

Poszukuję koledzy prostego skryptu newsów na stronkę… Z opcjami edycji i usuwania, datą i przez kogo został dodany post… Szukałem na Googlach, lecz może ktoś z Was mógłby polecić coś przez siebie sprawdzonego?

Proszę o pomoc, pozdrawiam

może ten co ja mam u siebie na stronie, nazwywa się QLnews

http://xklonos.cal.pl/php.php?t=skrypty

http://www.php.pl/skrypty/systemy_newsow

Polecam phpNewsManager …ale z pewnością coś sobie wybierzesz odpowiedniego :wink:

Fajny :slight_smile:

Można w nim poustawiać tło czarne i tekst biały? On jest oparty na plikach tekstowych, nie na bazie danych?

kolory możesz sobie dobrać tak jak ci pasuje, a jest on oparty na plikach tekstowych

No z tego, co widzę ma dużo fajnych funkcji, szczególnie XML :slight_smile:

Ale jest na MySQL a jak ja to widzę, to uciekam daleko :frowning:

Jestem kompletnie niedoświadczonym userem 8)

Instalowałeś kiedyś ten skrypt?


Tak jak myślałem - fatal error przy instalacji :frowning:

Ja to jestem antytalencie php-owe 8)

Nie zaprzeczam, jest to dosyć skomplikowany skrypt…

  1. należy utworzyć baze danych newman , gdzie importujesz strukture z pliku \NewsManager\sql\dump.sql

  2. Edytujesz pliki: \NewsManager\functions.php3 i \WebPage\header.php3 -wstawiasz poprawne ścieżki i zmieniasz dane dot. bazy danych (login/pass)

i odpalasz… :wink:

no ale zawsze możesz skorzystać z czegoś prostszego,opartego na plikach tekstowych…

Używałem kiedyś Nwes Asystent.

Skrypt przeznaczony do obsługi informacji o nowościach na stronach WWW. Do działania nie jest wymagana baza danych SQL, ponieważ wszystkie dane przechowywane są w plikach tekstowych. Niezbędny jest jednak serwer WWW (zalecany Apache) z obsługą języka PHP w wersji 4.1.0 lub nowszej. Skrypt posiada możliwość utworzenia wielu kont użytkowników i nadawnia im odpowiednich praw dostępu (Newsman lub Administrator), dzięki czemu system może obsługiwać praktycznie nieograniczona liczba uprawnionych osób. W pliku readme.html zawarte są wszelkie instrukcje, odnoszące się do instalacji jak i obsługi systemu.

:arrow: News Asystent

Co do działania to musisz sam zobaczyć bo ja ich nie próbowałem :wink:

Wszedłem w phpMyAdmina i wpisałem newman, jednak wystąpił błąd i baza nie chce się utworzyć… Ale zastanawia mnie jedno… Po lewej w rozwijanym menu mam widoczne wszytskie nazy danych na serwerze mojego dostawcy…

Serwer: localhost

I poniżej mam tabelkę MySQL -> Utwórz nową bazę danych

I po kliknięciu utwórz mam komunikat:

Po co jest to @% ??


Nic tu nie działa :frowning: