Dodawanie RAMu dla programu

Witam.

Mam Swoj Walsny serwer (Tibia 8.1) ale to nie jest wazne.Mam 3.0 Ramu Processor itntel core i3 3.2GHz internet 10 mb/s i przy 15 graczach LAguje i to strasznie!

I tutaj jest pytanie Jak moge np dac grze lub programowi ram zeby poprostu sobie smialo bral ram jak go potrzebuje. Nie znam sie zbytnio na komputerach (Ram Processory itd)

Albo np gram w taka gre minecraft i ta gra ma duze wymagania jak na taka grafike i np chce tez zrobic tak samo jak z serwem.

Powiedzcie Mi jak to zrobic na angielskiej wersj win 7!

Thx.

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw wszystko, bo inaczej temat poleci do kosza.JNJN

gry/programy same pobierają ile chcą wziąć ramu jedynie co możesz to poszukaj w ustawieniach dla servera (minecraft się tak da wiem bo mi się to robi automatycznie)

Internet 10 Mbit ale w obu kierunkach, czy wysył czy odbiór danych? A ping jaki?

Stawiam na niesymetryczne łącze :stuck_out_tongue:

Download masz 10mbps, ale upload znacznie niższy i dlatego laguje.

Upload mam 1 mb a download 10 mb a i tak mi pobiera no z torrenta max 1 mb aa i mieszkam w angli i na polskie place oko 100 zl za tego neta … duzo czy malo??

Płacisz dużo jak na Polskie warunki.

Przy zakładaniu serwera liczy się przede wszystkim upload - a ten ledwo starczy na 10 userów :wink:

Download na FPSie to 128-256kbps - czyli na 1 Mb/s może pograć max od 4 do 8 graczy. Kto wie jak z Tibia.

W Vectrze jest jest za 30 zł więcej 64Mb/4Mb w dzień i 128/4 w nocy, a za 65 chyba 24 i 2Mb uploadu

Jak już kilka osób zasugerowało, to nie wina RAMu, tylko łącza. Potrzebujesz szybkiego upload. Dla spokojnej głowy, potrzeba Ci 1 Mb/s na każdych 4-5 graczy na serwerze.