Dodawanie w aplikacji autostartu

Witam, mam taki prosty “programik”:

%windir%\system32\shutdown.exe -s -t 1 -c "pozdrawiam"

Chyba wiadomo jak działa. Tylko teraz mam takie pytanie, jak to dodać do autostartu? Żeby przy każdym włączeniu komputera ładowało ten skrypt

z góry dzięki, pozdrawiam

Wklejasz to do notatnika, zapisujesz np. jako zamknij.cmd (pamiętaj żeby przy zapisywaniu wybrać typ Wszystkie pliki albo wziąć nazwę pliku w cudzysłów, żeby notatnik nie dokleił rozszerzenia .txt). I utworzony skrypt przeciągasz do autostartu w menu start. Możesz też posłużyć się harmonogramem zadań albo apletem kont użytkowników w konsoli MMC (Zarządzanie komputerem).

Ale ja nie chcę sam sobie dodać do autostartu tylko jak ktoś to odpali to żeby jemu automatycznie dodało do autostartu :slight_smile:

Napisz konkretniej o co chodzi, no bo teraz nie do końca wiadomo czego chcesz dokonać…

Nie da się zrobić, by po odpaleniu takiego skryptu automatycznie to wchodziło w autostart.

Trzeba by dodać taką linijkę przed tą przedstawioną w pierwszym poście:

Chodzi o prosty programik:

odpalasz go i po sekundzie wyłącza komputer czyli tak jak napisałem w pierwszym poście

ALE

chodzi mi o to jeszcze, żeby po odpaleniu dodawało plik/proces do autostartu czyli jak włącze komputer to żeby uruchomił się automatycznie ten prcoces i po sekundzie komputer wyłączył. Takie małe zabezpieczenie :slight_smile:

pozdrawiam

Da się, nie słyszałeś o takich poleceniach jak COPY, XCOPY? Najprościej jednak to rzeczywiście zrobić na rejestrze, bo te komendy do kopiowania różnie działają.

%windir%\system32\shutdown.exe -s -t 1 -c "pozdrawiam"reg add "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" /v Pozdrawiam /d "%windir%\system32\shutdown.exe -s -t 1 -c "pozdrawiam"" [/code]
Tak to będzie wyglądać. Zapisujesz w pliku z rozszerzeniem .cmd i uruchamiasz.

Zrób sobie jeszcze skrypt na cofnięcie tej zmiany i przypisz sobie do niego skrót klawiszowy, bo inaczej będziesz mieć problem żeby to cofnąć.

Super, dzięki!

a co do wyłączenia… Przez tryb awaryjny nie da się usunąć z msconfig procesu ?

W trybie awaryjnym też ci to chyba zastartuje.