Dodawanie wpisu z rzędu przez tą samą osobę

Witam, klikasz ODPOWIEDZ a zamiast niej, dochodzi do edycji postu i dopisuje: – Dodane xx.xx.xxxx (x) xx:xx – a osoby które tam piszą nie dostają info o nowym wpisie i olewają temat myśląc że autor to zrobił :\

Cyba nie muszę pisać by to zmienić?

Niestety na chyba każdym forum nie wolno pisać jednego postu pod drugim, a właśnie czasami są takie sytuacje, że człowiek ma jakiś problem, coś napisze, a za jakiś czas ma jakieś dodatkowe info i dopisze, ale już nikt nie zajrzy bo temat opadnie gdzieś na dół w danym dziale. Ale wg mnie nie powinno się tego zmieniać. Można by ewentualnie zrobić tak, że po edytowaniu ostatniego postu, temat właśnie wędrowałby na górę w danym dziale, tak samo jak po napisaniu nowego postu :slight_smile:

A “podbijaczy” kto będzie pilnował, którzy napiszą byle co, byle ich wątek był na samej górze w danym dziale ??

Hej,

Fiesta - dokładnie. Zresztą jakiś czas temu schemat, o którym pisze sgasiewski.pl istniał. Celowo został zmieniony, by sztucznie nie nabijać postów, a dodatkowo uniemożliwić nieprawidłowe pozycjonowanie tematów, w których i tak nic się nie dzieje. Pojawiały się bowiem tematy, w których w 1 poście opisywano problem, a później w kolejnych kilku widniało słowo: “Odświeżam”. Bardzo to konkretne podejście…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chodzi o możliwość jaką powinno mieć dobre forum, a jak zostanie to wykorzystane to inna bajka ( autor, “podbijacze”, etc. ).

Dodane 31.10.2012 (Śr) 9:14

Oczywiście temat umarł: program-javascript-t507000.html

Nie dowiecie się o tym bo nie dostaniecie info że coś napisałem, tylko dodałem :\

p.s.

Czas zmienić forum.

Osobiście zauważyłem ten problem, zgłaszałem nawet kiedyś swoją propozycję (tak w skrócie: wysyłanie powiadomień o aktualizacji postu), ale reszta zależy już od administratorów forum. Trzeba po prostu w tej sprawie pomęczyć odpowiednią osobę.

Korzystając z forum, zgadzasz się na panujące na nim zasady, skoro Tobie one nie pasuję, to masz prawo zmienić forum.

PS można napisać post w taki sposób, aby zostało wysłane powiadomienie, ale nie będę tu pisał jak to zrobić, bo zaraz się zacznie podbijanie postów i spam powiadomieniami.

Hej,

Nie wiem czy inna bajka. Czasami trzeba się chronić przed stosowaniem głupoty przez niektórych użytkowników. Rozwiązać można to systemowo - czyli przez brak możliwości dodawania posta pod postem - lub pracą moderatorów - a ci drudzy na brak zajęcia pewnie nie narzekają…

Zawsze istnieje taki magiczny przycisk jak PW - jeśli komuś bardzo zależy na odpowiedzi, może bez problemu z niego skorzystać. Czasami dostaję takie właśnie powiadomienia od użytkowników, choć staram się regularnie wracać co jakiś czas do tematów, w których coś pisałem, by sprawdzić czy coś nie zostało dopisane. :slight_smile:

Przecież nikt nie trzyma tu nikogo na siłę. I nie jest to jedyne forum o takiej tematyce. :stuck_out_tongue:

Akurat ten pomysł jest całkiem dobry. :slight_smile: To kogo ścigamy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Świecące kontrolki w tych kółkach po lewej stronie tematu. Każdy nowy post gasiłby poprzednią kontrolkę licznika postów, tylko nie następny post użytkownika. Choćby pięć razy ktoś pisał kolejne posty, będzie się liczyć tylko raz. Wygaszenie kontrolki znaczyłoby zamknięcie tematu, Nawet, gdyby ktoś wpisał się pod zamknięty już temat, to musiałby użyć przycisku < zgłoś post. Zasadne - to OK. Nikt by nie bawił się w archeologię. Ponowne zaświecenie kontrolki równałoby się z pokazaniem na pierwszym miejscu w konkretnym dziale i włączeniem licznika postów. Jakoś tak wyobraziłem to sobie.

Pozdrawiam :slight_smile:

Dwa razy to czytam i nic z tego nie rozumiem. Może wylistuj to :wink:

Ja bym poszedł o krok dalej, po prostu wywalałbym dany temat z _track przy łączeniu postów. Listowanie zostałoby jak jest, a w nieprzeczytanych postach mielibyśmy dany temat + zmiana ikonki na bardziej wyróżniające się i dałoby radę. Chociaż ludzie nadal mogliby sobie je dawać do nieprzeczytanych, to jednak nie jest to tak uciążliwe jak podbijanie tematu na liście. Nie wymagałoby to również tworzenia nowej tabeli dla rozróżniania powiadomień etc

Zamiast edytować ostatni post wystarczy skopiować jego treść (razem z BBCode, by zachować formatowanie), usunąć go i wysłać na nowo z pożądanymi zmianami.

Podbijanie/odświeżanie tematu przy KAŻDEJ edycji jest przynajmniej dla mnie uciążliwe, gdyż czasami zdarza mi się edytować i wysyłać dany post kilka razy w krótkim okresie czasu, co skutkuje zbyt częstym podbijaniem tematu z błahego powodu.

PS. Dlaczego to jest w dziale O Portalu?

Kto miał się tego domyślić, ten z tego korzysta. Miejmy tylko nadzieję, że teraz nie zacznie się masowe spamowanie :wink:

Tu już ktoś o tym pisał i post zniknął, więc radzę zrobić ponownie :slight_smile:

Chcielibyście dostać spam na powiadomienia ? Wyścigowi szczurów mówimy nie :slight_smile:

Hej,

Na szczęście pewnie dla większości z użytkowników to działa w drugą stronę - jak ktoś jest bardzo upierdliwy i zarzuca wiadomościami na PW, odpuszczam sobie i odpowiadam dopiero po czasie. Generalnie użytkowników niekiedy trzeba sobie wychować. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, ale o ile pw możesz olać. To przez takie nabijanie pozycji forum staje się nieczytelne.

Hej,

W sumie fakt. By później zneutralizować takie przypadki konieczna jest już pomoc moderatora bądź admina, więc znów wracamy do punktu wyjścia, w którym osoby te mają jeszcze więcej roboty…

Pozdrawiam,

Dimatheus