Dodawanie zdjęć do ogłoszenia


(Lysy1033) #1

Witam.

Piszę skrypt dodający ogłoszenie ze zdjęciami. Problem jest taki że nie wiem w jaki sposób można ładnie dodawać zdjęcia.

Myślałem, że dobrze będzie zrobić tak jak upload plików ale teraz myślę, że to zły pomysł bo po kliknieciu dodaj ogłoszenie strona zamrozi się podczac uploadu pliku. a chcę żeby to sprawnie działało. Chcę też żeby można bylo dodać więcej niż jedno zdjęcie. Jak można estetycznie rozwiązać taki problem?


(Kutar 0) #2

co rozumiesz pod pojęciem zamrozi?

Jeśli chodzi Ci o to, że w czasie uploadu na stronie nic się nie dzieje to zrób sobie / ściągni z internetu jakiś pasek typu loader w Java/JS etc.

Inaczej się raczej nie da.

A jeśli chcesz dodać kilka zdjęć to w JS zrób tak, że po wkazaniu pierwszego pojawi się kolejne pole formularza na dodanie kolejnego :slight_smile:


(Lysy1033) #3

z zamrazaniem chodzi o to ze po kliknieciu na dodaj ogloszenie rozpocznie sie upload plikow a ze zdjec ma byc docelowo do 20 a user wrzuci sobie 2mb zdjecia to latwo policzyc ze taki upload bedzie troche trwal wiec chce zeby cos w trakcie tego uploadu sie dzialo. prawdopodobnie skonczy sie to na pokazaniu kominukatu ze zdjecia sa uploadowane i zeby nie zamykal przegladarki... a moglbys napisac jakis przyklad jak zrobic zeby pojawialy sie te kolejne pola formularza? bo mam zamiar z tego skorzystac.


(Kutar 0) #4

:google:

http://forum.php.pl/lofiversion/index.php/t74471.html

http://www.egrafik.pl/porady/php-jak-wg ... na-serwer/

http://webmade.org/porady/createelement ... ild-js.php

http://forum.php.pl/lofiversion/index.php/t70140.html

http://forum.php.pl/index.php?showtopic ... ntry244247

+

http://hotscripts.pl

http://hotscripts.com