Dodawanie zdjec w JAlbum

Witam,

dostąłem chwilowo pod opiekę sterone www ,akurat sie tak trafiło iż poproszno mnie tez o dodanie fotek do galeri,sama strona jest robiona w jomolii,ale album galeria jest w Jalbum.

Wedle tego co znalazłem w necie na temat obsługi i dodawania zdjec do Jalbumu to aby dodac jakies fotki trzba wpierw sciągnac i zainstalowac JAlbum. Czy ktos mi moze napisac jak pozniej dodac fotki a w zasadzie wysłac je na serwer?Czy wersja Jalbumu zainstalowana na stronie a sciagnieta muszą być takie same czy obojetnie jakas wersje sciągne to tez sie uda fotki dodac?

O FTP nie muscie pisac bo wiem ze trzba na serwer to pozniej wysłac,chodzi mi tylko o mała instrukcje dodawania do JAlbumu zdjec i pozniejszej publikacji jako online w galeri

zrobisz sobie prezentacje w Jalbum zapiszesz na dysku i masz katalog, później wyślesz na serwer potrzebne rzeczy i wpiszesz w pasku przeglądarki odpowiedni adres z “jalbumem” (cala filozofia)

Akurat sobie poradziłem z tym bo łatwe,ale znowu po wysłaniu na serwe nie widze galeri zdjęc.Ktos mnie moze naprowadzi po to i napisze mała instrukcje? Wszystko robie tak jak w opise na tej stronie; http://www.czywarto.ksu.pl/instrukcje/jalbum.pdf ale chyba gdzieś pomijam jakis punkt i nie wiem który?

W katalogu w którym mi sie utowrzyły zdjecia do dodania ma dwa foldery .jalbum oraz ten który tworzyłem w którym sa pliki res. ,slides ,thumbs , album.rss oraz index.html i help.jest jeszcze w głównym jalbum.settings.

Które z tych plików nalezy zabrac na serwer aby galeria odpaliła?

:expressionless: O co Ci chodzi ??

Aby był album musisz po prostu wejść przez przeglądarkę do katalogu w którym jest album, ew. dopisać /index.html, nie rozumiem w czym problem ?

No nie zrozumiąłes mnie,chodziło mi o to które pliki przekopiowac przez FTP na serwer aby album odpalił ale juz wiem bo wyczytłąem w necie nalezy zabrac 3 latalogi i 2 pliki (index.html oraz help) i wrzycic je na serwer.

możesz mi jeszcze napisac jak zmodyfikowac odpowiednio html aby galeria odpaliła?:slight_smile:

Tzn jaka tresc musi byc w pliku?

Dodane 11.11.2009 (Śr) 14:11

Dobra juz sobie poradziłem kwsetia podmiany plików,ale znowu nie widze zdjec tzn widze je ale puste z “x” wie ktos moze gdzie trzba poproawic?

Ty tak to wszystko chaotycznie piszesz że nic się z tego nie da zrozumieć :expressionless:

W jakim plik chcesz zmodyfikować ?? Co Ty w ogóle chcesz zrobić…? żeby galeria “odpaliła” :expressionless:

Jeśli choć trochę zrozumiałem coś z tego bełkotu to pewnie chcesz dodać link na stronie do galerii, żeby ktoś kliknął i “odpaliła” ?

Jeśli tak to:

a href="album/galeria/" Galeriaa[/code]

Jeśli nie to już nie wiem o co Ci chodzi...

Jak masz wysłaną galerie na serwer (poprawnie) to już nic nie musisz robić wystarczy że wejdziesz przez przeglądarkę do katalogu gdzie jest plik index.html galerii.



Pozdrawiam

wyślij na serwer cały katalog “wyprodukowany” przez Jalbum i nic nie kombinuj i nie podmieniaj

Lepiej podaj linka do strony…

Ekhm…chyba mnie nie rozumiecie o co chodzi,ale od początku:

Wysłałem katalog na serwer i jest prawie okej ,z tym że jak wejdzie się do Galerii to zamiast zdjęc widac to: http://www.debra-kd.pl/galeria/ - czyli brak fotek a puste miejsce,teraz się pytam co poprawic (jaki plik edytowac lub dopisac w pliku (domyslam się że w index.php) aby pojawiły się fotki ? :slight_smile:

Tylko trochę się z tym zamotałem…stąd mże i mój nie zroumiały tekst na początku.

I jeszcze jedno pytanie: mam zamiar tam dograc następne ale chciałbym aby pojawił sie jakby mini folder w którym bedą inne fotki i dopiero po kliknięciu w ten folder aby otwarał się inna galeria.

Czy w folderze galeria jest folder thumbs z miniaturkami ? oraz slides z dużymi?

Tak jest w thumbs minaturki w slides duże

spróbuj zmienić końcówkę miniaturki z JPG na jpg czy na pewno katalog thumbs i slides jest w katalogu galeria, na to wychodzi ze ich tam niema :stuck_out_tongue:

Jest napewno w katalogu galeria>katalog wycieczka do Sjemu 2009 i tam są pliki thums oraz slides i index.php .Niby jestem przy końcu juz a nie moge dojsc jeszcze co tam jest nie tak ;/

Zmieniłem rożrzeżenie na małe jpg ,nie pomogło .

Apropo czy nie było powinno byc czasem pod linkowane w adresie www?

bo aktulanie mam tak; http://www.debra-kd.pl/galeria/ a czy nie powinno byc czasem http://www.debra-kd.pl/galeria/Wycieczka do Sejmu 2009/index.html ?

EDIT udało sie :smiley: faktycznie pomogło wyciągniecie katalogu thumbs oraz slides z folderu Wycieczka do Sejmu.I ruszyło.

ale to mnie do końca nie cieszy bo…

chce dograc nastepne fotki do galeri ale z innej imprezy i chciałem aby po wejsciu były jakby dwa foldery - katalogi z fotkami z róznych imprez Np. zima 2009 i Wiosna 2009 i w tych folderach katalogach fotki .

Jak to zrobie jak teraz czyli wyciągjac thums i slides do galeri wprost to mi sie fotki wymieszają…

W folderze galeria stwórz plik index.html (odstyluj go sobie jak chcesz) a w nim dodaj odnośniki do poszczególnych galerii.

a href="zima/" Zimaaa href="wiosna/" Wiosnaa [/code]



A albumy utworzone przez JAlbum wrzuć do poszczególnych folderów (wiosna i zima).



Mam nadzieje że wiesz już jak to zrobić ? ;]

Tak,dzięki wielkie kolego.Teraz dla mnie to łatwizna (chyba że kgdzies sie znowu zaplątam to zapytam) ,zaraz będe działał :slight_smile:

Dodane 20.11.2009 (Pt) 18:17

Podbije temat bo na dłużej posiedziec na tym dopiero wczoraj mialem czas.

Niestety po zastosowaniu sie do twojej porady nic nie wyszło.Aktulanie ma na stronkę wrzucone zdjecia tak:

http://www.debra-kd.pl/galeria/

I chciałbym obok tego dograc następne fotki identycznie aby były w takim folderze,ale w tym folderze głównym mają byc jeszcze cztery pod foldery z podziąłem na dni (czyli 1,2,3,4) i dopiero po kliknieciu np. w 1 aby pojawiały się fotki .

Czy ktos nakieruje mnie odpowiednio jak to zrobic aby było ok.

Kombinowąłem na rózne sposoby,niestety ile razy wrzuce foder z pod folderami to znika mi ten album który jest.

Tak krążę i krąże i jestem gdzies chyba nie daleko rozwiązania problemu ale nie wiem jak do tego dojśc ostatecznie?

Siema, znalazłem ten temat więc nie zakładam nowego.

Chodzi mi o to jak zrobić w JAlbum alby dodać nowe fotki nie posiadając na kompie starych tzn poprzednich.

Problem polega na tym że aby to zrobić to trzeba posiadac wszystkie poprzednie zdjęcia które są w albumie i poprostu dodac do nich te nowe i od nowa utworzyc album.

A jak np jestem na innym kompie i mam zainstalowany JAlbum i połączenie ze swoim serwerem i chce dorzucić np 3 zdjecia do katalogu “makro” to jak to zrobic?

dzięki za pomoc i pozdro.

Dawno już nie używałem JAlbum ale w tym programie raczej tego nie zrobisz… Musisz to zrobić ręcznie albo przestać używać tego programu (polecam) i napisać jakiś skrypt galerii w php co mógłbyś dodawać sobie zdjęcia.

A co byś polecił zamiast JAlbum’a ? Bo nie widze wielu takich programów :confused:

Kiedyś generowałem w irfanview, prosty i bardzo dobry, ale jeśli chcesz dokładać/edytować itp. to najlepszym rozwiązaniem będzie PHP.

Witam

Wszystko zależy od popularności strony i ilości zdjęć galerii. Przy dużej ilości zdjęć i sporej popularności strony lepiej wykorzystać JAlbum niż skrypt php ze względu na obciążenie serwera.

Pozdrawiam