Dogorewająca karta graficzna?

Witam wszystkich.

Ostatnio mam problem z zawieszającym się komputerem podczas grania. Na ekranie pojawiają się wtedy błędy w grafice: znikające obiekty, czarne i różnokolorowe kształty. Karta graficzna na GeForce 8800GT.

Wczoraj również na ekranie pojawiły się czerwone kropki (Windows - nawet na ekranie wyboru systemu operacyjnego) oraz błędy w obrazie i kropki (Ubuntu - ten nawet zawiesił się podczas uruchomienia filmiku na YouTube). Pomyślałem sobie: padają pamięci. Postanowiłem więc obniżyć ich taktowanie tak więc teraz komputer zawiesza się podczas grania oraz podczas skanowania za artefaktami w ATI Tool (tutaj pojawiają się artefakty tylko na tej “włochatej” grafice, a komputer wisi, a dzieje się to w czasie 5, 3 minuty, a czasem również po 3s od uruchomienia testu).

Dodam również, że najpierw obwiniałem sterowniki do bety BF3, ale po zmianie na stabilne problem ciągle występuje. W dzienniku zdarzeń pojawia się jedynie wpis o niepoprawnym zamknięciu systemu, ale to przez reset.

Chyba pora wymienić kartę graficzną, ale wolę się upewnić, bo szkoda mi wydawać kasę na nową. Próbowałem też sprawdzić czy problem będzie występował na moim staruśkim Radeonie X550, ale nawet komp mi się nie chciał uruchomić (ten to chyba już powinien być dawno pochowany :D). Dzięki za wszelkie opinie.

Miałem identyczne problemy.Diagnoza ? Ch… strzelił pamięci na karcie ki można było ją do śmieci wywalić.

Ps.Mamy te same procki :wink: Tylko że ja skręciłem swojego na 3ghz

PS. hahaha no beka i tą samą płyte główną.

To czemu nie jedziesz na 3ghz ? przecież bez problemu można wykręcić ?

Oczywiście, że grafa padła.

W dawnych czasach był to bardzo popularny zestaw :smiley: Kiedyś go kręciłem do 3GHz, ale ostatecznie uznałem, że wystarcza mi 2,7.

Czyli muszę kupić grafikę, a tak po cichu myślałem, że znajdziecie jakiś inny powód tych zachowań. W końcu na Windzie teraz pracuję normalnie.

No niestety musisz się pożegnać z kartą. Mi padła też 8800gt od galaxy (cholerna suszara :slight_smile: )

zanim to zrobisz sprobuj najpierw wymienic paste na gpu, jezeli to nie pomoze jest jeszcze szansa na to ze padly luty(mozna prubowac wygrzewac) najczesciej to wlasnie przegrzewanie jest problemem kart graficznych