Doinstalowanie do instalki Visty nowych aktualizacji

(Edjgat) #1

Witam.

Posiadam laptopa z Vistą którego zakupiłem jakieś 2 lata temu i gdy ostatnio przeinstalowywałem system to myślałem że szlak mnie trafi z aktualizacjami do tego systemu. Z sąd moje pytanie czy do instalki Visty znajdującej się na niewidocznej partycji da się jakoś doinstalować przy pomocy jakiegoś programu w miarę jakieś aktualne aktualizacje tak jak to szło zrobić z instalką XP przy pomocy jakiegoś tam programu tylko że nie pamiętam jego nazwy.

Pozdrawiam

(falcon89) #2

Nie, to nie jest instalka tylko kopia systemu z której można przywrócić system i będzie on wyglądał tak jak za pierwszym razem kiedy uruchomiłeś laptopa.

Piszesz o obrazie z którego można zainstalować system operacyjny.

(jas_fasola) #3

Oj to chyba kolega nie robił ręcznie takiej "instalki". Bo jak by robił to wiedział by że da się. Akurat tak się składa że aby dodać do instalki Service Pack 2 należało system zainstalować z SP1 a potem na nim doinstalować SP2. Następnie ręcznie tworzyło sie obraz w pliku. Wystarczy poszukać po necie jak dodać SP2 do Visty.

Ten program nazywał się nLite a dla Visty vLite ale niestety obsługiwał tylko SP1 z SP2 już sa problemy.

(falcon89) #4

jas_fasola tylko że on chce dodać SP2 do już istniejącej kopii systemu

(SilberPunkt) #5

Najprostsze wyjście to:

• pobranie service packów do Visty;

• przywrócenie systemu z recovery;

• instalacja service packów;

• aktualizacja przez internet;

• konserwacja systemu (czyszczenie ze zbędnych plików za pomocą funkcji systemowych albo zewnętrznej aplikacji);

• wykonanie nowego obrazu systemu w formie kopii na płytach DVD albo w formie pliku na dysku np. za pomocą darmowej Clonezilli;

GOTOWE!

W przyszłości zamiast z recovery korzystamy z nowszego obrazu systemu i oszczędzamy czas poświęcony na instalację service packów oraz pobieranie aktualizacji.

Z własnego doświadczenia powiem tylko, że nie warto w takim obrazie umieszczać swoich ulubionych aplikacji bo wiem z doświadczenia, że i tak po przywróceniu systemu będziemy musieli/chcieli je zaktualizować do najnowszych wersji co sprowadza się do pobrania najnowszej wersji i jej instalacji więc nic nie zaoszczędzimy umieszczając taką aplikację w obrazie a na dodatek zaśmiecimy sobie dysk.

Jeśli ktoś czuje się na siłach by postawić czysty system to jak najbardziej polecam to rozwiązanie! Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku możemy utracić dostęp do partycji recovery - jeśli ktoś uzna, że jest mu zbędna albo ma recovery na płytach - można tę partycję po prostu usunąć.

:roll:

(adam9870) #6

Dwie metody do wyboru:

1. Microsoftu http://www.techit.pl/Artykuly/Integracj ... a,596.html

2. Firm trzecich

Proponuję bezpłatny Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader Adobe Reader XI 11.0.0 lub Foxit Reader Foxit Reader 5.4.3 Build 0920). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive****. W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.