Doinstalowanie do instalki Visty nowych aktualizacji

Witam.

Posiadam laptopa z Vistą którego zakupiłem jakieś 2 lata temu i gdy ostatnio przeinstalowywałem system to myślałem że szlak mnie trafi z aktualizacjami do tego systemu. Z sąd moje pytanie czy do instalki Visty znajdującej się na niewidocznej partycji da się jakoś doinstalować przy pomocy jakiegoś programu w miarę jakieś aktualne aktualizacje tak jak to szło zrobić z instalką XP przy pomocy jakiegoś tam programu tylko że nie pamiętam jego nazwy.

Pozdrawiam

Nie, to nie jest instalka tylko kopia systemu z której można przywrócić system i będzie on wyglądał tak jak za pierwszym razem kiedy uruchomiłeś laptopa.

Piszesz o obrazie z którego można zainstalować system operacyjny.

Oj to chyba kolega nie robił ręcznie takiej “instalki”. Bo jak by robił to wiedział by że da się. Akurat tak się składa że aby dodać do instalki Service Pack 2 należało system zainstalować z SP1 a potem na nim doinstalować SP2. Następnie ręcznie tworzyło sie obraz w pliku. Wystarczy poszukać po necie jak dodać SP2 do Visty.

Ten program nazywał się nLite a dla Visty vLite ale niestety obsługiwał tylko SP1 z SP2 już sa problemy.

jas_fasola tylko że on chce dodać SP2 do już istniejącej kopii systemu

Najprostsze wyjście to:

  • pobranie service packów do Visty;

  • przywrócenie systemu z recovery;

  • instalacja service packów;

  • aktualizacja przez internet;

  • konserwacja systemu (czyszczenie ze zbędnych plików za pomocą funkcji systemowych albo zewnętrznej aplikacji);

  • wykonanie nowego obrazu systemu w formie kopii na płytach DVD albo w formie pliku na dysku np. za pomocą darmowej Clonezilli;

GOTOWE!

W przyszłości zamiast z recovery korzystamy z nowszego obrazu systemu i oszczędzamy czas poświęcony na instalację service packów oraz pobieranie aktualizacji.

Z własnego doświadczenia powiem tylko, że nie warto w takim obrazie umieszczać swoich ulubionych aplikacji bo wiem z doświadczenia, że i tak po przywróceniu systemu będziemy musieli/chcieli je zaktualizować do najnowszych wersji co sprowadza się do pobrania najnowszej wersji i jej instalacji więc nic nie zaoszczędzimy umieszczając taką aplikację w obrazie a na dodatek zaśmiecimy sobie dysk.

Jeśli ktoś czuje się na siłach by postawić czysty system to jak najbardziej polecam to rozwiązanie! Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku możemy utracić dostęp do partycji recovery - jeśli ktoś uzna, że jest mu zbędna albo ma recovery na płytach - można tę partycję po prostu usunąć.

:roll:

Dwie metody do wyboru:

  1. Microsoftu http://www.techit.pl/Artykuly/Integracj … a,596.html

  2. Firm trzecich

Proponuję bezpłatny Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader Adobe Reader XI 11.0.0 lub Foxit Reader Foxit Reader 5.4.3 Build 0920). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive**.** W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.