Dokładanie Ramu do Acer aspire one d255!?

Witam!

Posiadam netbooka acer aspire one d255 i w związku z tym moje pytanie brzmi czy da się do niego dołożyć 1gb ramu czy nie?

Jeśli tak to jak to zrobić.

Nie dołożysz 1GB RAM-u, ponieważ ten notebook posiada tylko jedno gniazdo. Możesz wymienić standartowy 1GB RAM na na kość 2GB RAM (maxymalnie):

http://www.memorystock.com/ram/AcerAspi … 55RAM.html

Jak to zrobić technicznie?:

W netbookach tak jak w laptopach są 2 sloty na pamięć, producenci jeśli wkładają pamięć to nie tak jak w stacjonarnych PC parami, ale pojedyńczo. Rozbudowa więc jak najbardziej będzie możliwa, ale aby upewnić się na 100 proc albo odkręć zaślepkę gdzie znajduje się pamięć (powinna być charakterystyczna ikonka pamięci na niej lub literka M) lub pokaż nam screeny ze slotów 1 i 2 w programie CPU-Z zakładka SPD.

edit. Chyba że faktycznie jest tak jak piszę kolega to o rozbudowie nie ma mowy bez zmiany pamięci.

Te filmiki widziałem. Mam problem ze zdemontowaniem klawiatury.

Macie jakieś pomysły jak to zrobić nie uszkadzając przy okazji klawiatury?

W cpu-z pokazuje że jest tylko jeden slot ramu!

Rozkręcasz wszystkie śrubki jakie się da, potem szukasz zaczepów (radzę delikatnie). Najlepiej sobie wszystko spisywać bowiem mnie zawsze coś zostaje jak składam z powrotem :stuck_out_tongue:

A co do cpu-z to pokazuje jeden bo jest jeden ram włożony.

Dołożyć - raczej nie - natomiast wymienić 1 GB na 2 GB - powinno się udać.

CPU-Z pokazuje ile jest slotów i jakie pamięci są włożone w nie. Jak jeden się wyświetla to oznacza to że jest tylko jeden slot.

Proszę bardzo tu masz acerowska instrukcję serwisową http://support.acer.com/acerpanam/Manuals/acer/2010/ServiceGuides/SG_Aspire_One_D255_20100729_BOOK.pdf demontaż klawiatury strona 61

mam tylko problem z wyjęciem klawiatury. Zatrzaski po odczepiałem! czym najlepiej podważyć klawiaturę?

Nie rozumiem … odczepiłeś te 4 zatrzaski ,tak? I co po złapaniu mniej więcej po środku nie idzie wyciągnąć klawiatury?Czy też nie potrafisz złapać za krawędź?Jak tak to spróbuj jakąś starą kartą kredytową lub czymś w tym guście podważyć

Tylko że ta szparka jest za wąska i nic w nią nie wchodzi. Już próbowałem tak jak mówisz!

No to ja ci już nie pomogę ,nie mam aktualnie u siebie tego modelu a wszelkie rozbiórki tego Acera jeśli trafił w moje ręce robiłem za pomocą tego podręcznika co ci link do niego już podałem.Mam wrażenie że albo nie zwolniłeś wszystkich zaczepów bo pamiętam że po ich zwolnieniu klawiatura bardzo łatwo dała się wyjąć albo Twój sprzęt różni się od tego z podręcznika.