"Dokładna" konwersja filmu z divx na xvid/divx

Witam. Muszę przekonwertować sporą ilość filmów z formatu divx na xvid lub na tą samą dvix (bez sensu co nie?) ponieważ dopiero po konwersji na byle jaki format (nawet ten sam) jest dźwięk na komputerze (stacjonarne DVD odtwarza bez problemu bez konwersji). Problem polega na tym, że są to dość kiepskiej jakości filmiki, 40 minut upchane do 80mb i przy próbie konwersji bitrate albo jest o 60kb/s za duży, albo o 15kb/s za mały. Ręczne zmienianie niewiele daje. Używam Xilisoft Video Converter. Zależy mi głównie na zachowaniu jakości i wielkości tych plików. Ma ktoś jakiś pomysł jak ustawić ten bitrate, albo inny program który sobie da rade?

skoro na dvd jest ok to zajmij się lepiej zrobieniem porządku z kodekami na swoim kompie …

Hm, faktycznie teraz sprawdziłem na drugim komputerze i działa. Co najdziwniejsze zainstalowana jest tam ta sama paczka kodeków co u mnie. Jak sprawdzić który kodek jest za to odpowiedzialny? Wyskakuje błąd wyślij/nie wysyłaj przy próbie odtworzenia filmu jakimkolwiek odtwarzaczem.

Pozostaje wyłącznie odinstalowanie kodeków, wyczyszczenie rejestru (np. CCleaner) i zainstalowanie. Niestety może się okazać, że i to nie pomoże. Wtedy inne kodeki, albo w ostateczności Windows.

Kiedyś miałem takie coś, że żaden odtwarzacz oparty o video overlay nie działał. Wtedy filmy mogłem odtwarzać tylko playerami używającymi DirectX (media player classic). Na ten problem pomógł dopiero format.

Faktycznie wyrzucenie wszystkich kodeków pojedynczo i ręcznie przyniosło rezultat. Dzięki za pomoc :slight_smile: