Dokładne usuwanie programów

(Lofi008) #1

Zastanawiam się który program sobie lepiej poradzi z tym: Total Uninstall 5.4.2 czy jv16 PowerTools 2009?

(niezDarek) #2

total uninstall lepiej sobie poradzi ale imho lepszy jest ten program:

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html

ponieważ jest darmowy i mało co ustępuje innym komercyjnym/płatnym

(Lofi008) #3

ale z tym Revo Uninstaller jest coś nie tak, wykrywa mi tylko 53 zainstlowane programy kiedy windowsowy Dodaj/usuń wykrywa ich 80.

(floyd) #4

Należy jeszcze pamiętać, że programy typu Total unistaler odinstalowują w miarę dokładnie wtedy gdy programy instaluje się też z tego z tego programu i wówczas wszystkie wpisy są przechowywane w specjalnej bazie, a przy odinstalowaniu usuwane.

(Lofi008) #5

a gdybym usunął program w Dodaj/usuń programy a potem przejechał kompa Odkurzaczem 12 to usunęły by się pozostałe pliki po odinstalowanym programie?

(Dawid Czernek) #6

A czy w "Dodaj/usuń programy" nie masz zaznaczone przypadkiem "pokaż aktualizacje" ?

(Sebos99) #7

Zawsze możesz postarać się o ręczne usunięcie programu.

1. dodaj. usuń programy

2. usunięcie folderów i plików tegoż programu z program files, documents and settings i innych miejsc miejsc, które wskaże Ci systemowa wyszukiwarka

3. usunięcie pozostałości w rejestrze chociażby za pomocą jv16 power tools lub nawet ręcznie

Wcale nie potrzebujesz specjalnych programów do odinstalowywania. One tylko skracają czas pracy.

Co do Odkurzacza. Wersja 12 niedawno wyszła, a o poprzedniej osobiście nie miałem zbyt dobrej opinii, więc tematu nie poruszę.

(krzysiekx) #8

Zamiast Odkurzacza lepiej użyć CCleanera.

(Danielm86) #9

A ja polecam Monitor instalacji oprogramowania z pakietu Odkurzacz. Program podczas instalacji zapamiętuje utworzone pliki i wpisy w rejestrze, by podczas deinstalacji usunąć ich pozostałości

(Chillout) #10

post54969.html

(floyd) #11

Po takim odinstalowywaniu programów i takich czynnościach o jakich wspominasz, to np. po Quick Time pozostaje ponad setka wpisów w rejestrze powiązanych z innymi wpisami i ich ręczne usuwanie to makabra praktycznie nie do wykonania.

(Sebos99) #12

Nie przeczę, ja podałem alternatywę, która się sprawdzi do większości aplikacji. Są też programy mające własne narzędzia do usuwania jak np programy z rodziny Nortona mają Norton Removal Tool.

Aplikacje typu Total Uninstall są jak najbardziej przydatne, ale też nie popadajmy w skrajność. Bez nich też da się utrzymać porządek w systemie.

(Gryf00n) #13

dla mnie team

Perfect Uninstaller

plus

Win Tools Net Pro

oraz doraźnie App Remover