Dokładniejsze wyszukiwanie nazw w Windows 7

Dokładniejsze wyszukiwanie nazw w Windows 7

gdy wpisuje

nazwa:y_

to wyszukuje mi

y_ ad64gj (dobrze dla mnie)

oraz (źle dla mnie)

adbgf y_ add

lub

ass865 Y_ Anb

Co zrobić aby wyszukało tylko początek w nazwie y_?

Nie wymagasz od tego systemu za wiele? Ja np. mam (kupiony) program Total Commander, który ma m.in. wyszukiwanie z użyciem RegEx (wyrażenia regularnego) - zarówno po nazwach plików, jak i ich zawartości.

Zdaje się, że nie ma takiej opcji wyszukiwania. Mam windowsowe wyszukaj programy, oraz Wise Jet Search. Ten Wise portable jest błyskawiczny i wyszukuje to samo. Sprawdziłem, korzystam. Zanim pasek wyszukiwania wyszukiwarki ruszył centymetr, WJS w niec. sek wyrzuciło 350 wyników z y_ i niestety, wszystkie choć ułożone alfabetycznie, to żaden nie zaczynał się na y_. Chyba nie ma takiej opcji wyszukiwania. Ale, gdy WJS ma alfabetycznie i na pulpicie zajmuje 2MB i tam troszkę kilobajtów, jest prawie niedostrzegalny przez procesor, a wyszukuje dobrze, to jeszcze windowsowe wyszukiwarki na dwóch systemach są, bo to jakieś usługi zależne, ale przynajmniej mi nie mieli dyskiem.

Pozdrawiam. Gdy trafi mi się sprawdzić inną wyszukiwarkę i będzie tam taka opcja wyszukiwania plików zaczynających się na konkretne litery, to dam znać.

Używam TC . Jednak nie używam TotalCommander do wyszukiwania i przeglądania zdjęć ale napisz te wyrażenie regularne.

Aby wyszukać plik o nazwie zaczynającej się od “y_” musisz zrobić tak, jak na tym obrazku:

tcsearch.jpg

Znak “^” oznacza początek wyszukiwanego ciągu, a znak “$” koniec. Ale uwaga ze znakami specjalnymi jak “?”, “[” czy “” - szczegóły w dokumentacji: http://www.ghisler.ch/wiki/index.php/Regular_Expressions

Czyli -> ^y_$

Nie, bo tak to Ci znajdzie tylko pliki o nazwie “y_”. Jeśli już, to

^y_.*$

Kropka symbolizuje dowolny znak, a gwiazdka dowolną liczbę powtórzeń (jakbyś chciał szukać znaku kropki, musisz użyć wtedy symbolu “.”).